Preskočiť na hlavný obsah

Kto sú INFP ľudia?


V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 

INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 

Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 

Snívajú
Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 

Tí tichí, ktorí sa veľa smejú
Na oko chladní. Sú introverti, ale majú radi spoločnosť. Nepotrebujú vôbec hovoriť, stačí, ak sú v skupine ľudí, pri ktorých sa cítia dobre. Vtedy sú uvoľnení a radi sa smejú. 

Keď sa hnevajú, plačú
Nad nikým nelámu palicu a veria v dobro za každých okolností. Hoci dokážu prežívať množstvo emócií naraz, s hnevom si poradiť nedokážu. 

Nikdy im nejde o peniaze
Dokážu zarobiť aj byť podnikaví, ale peniaze sú pre nich tabu. Robiť niečo len pre vidinu peňazí je pre nich absolútne bezprízorné. 

Od prírody umelci
Nie je náhoda, že väčšina zo slávnych INFP sú práve umelci. Spisovatelia, maliari, hudobníci. Na škole INFP obľubujú práve jazyky a výtvarnú, hudobnú, či tanec. 

Najťažší výber povolania
Mediátori sú rozhodní ľudia, okrem výberu povolania. To si INFP vyberajú zo všetkých typov osobností najťažšie. Sú to umelci, no hodí sa k nim starostlivosť o ľudí, prírodné vedy a práca s rastlinami a zvieratami, jazykoveda, či oblasť vzdelávania. Medzi povolania, ktoré sa ľuďom INFP neodporúča, patria profesie vo finančníctve, armáde, chemickom priemysle a súdnictve. Údajne najhoršie povolanie pre mediátora je byť zubárom. 

Bútľavé vŕby
Sú tak empatickí, až sa trápia pre problémy iných. Majú schopnosť sa dokonale vcítiť. Radi počúvajú, poskytujú morálnu podporu. Ide však o to, že to z nich priam vyžaruje a ľudia majú pri nich pocit dôvery a sami sa im zverujú. 

Pôsobia nudne
S neustále kamennou tvárou a nečitateľným výrazom nevyzerajú práve ako králi večierka a humoristi roka. Ale po lepšom spoznaní sa okolie presvedčí o opaku. Sú to veselí ľudia so špecifickým humorom. 

Neuznávajú plytké rozhovory, potrebujú veľa času na duševný oddych, po sklamaní sa uzavrú hlboko do seba, neustále čosi tvoria a sú ochotní pomáhať za každých okolností. INFP nikdy nezačnú rozhovor prví, ale dokážu ho obohacovať. INFP sú ohrozený druh, no možno sú ich medzi vami tucty. Možno nie ste divní, možno ste len INFP. Ja som mediátor, a čo Vy? Našli ste sa? 

(Test Myers-Briggs si môžete urobiť zdarma TU - https://www.16personalities.com/sk/bezplatny-test-osobnosti) 

Komentáre

 1. Vau, tak o téhle osobnostní teorii slyším poprvé, díky za tohle rozšíření obzorů:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne sa strašne páči vystihne človeka priam až desivo :) Tak som rada že som rozšírila obzory :)

   Odstrániť
 2. Tak podle tvého popoisu INFP jsem myslela, že mi vyjde totéž, ale vyšlo mi INFJ - Advokát :D Řekla bych, že to sedí :)

  LENN

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. INFJ sú najzriedkavejší ale paradoxne tých poznám najviac :). Ale tieto dva typy majú dosť spoločného :).

   Odstrániť
 3. S kamarádkou si na téhle teorii osobnosti také dost zakládáme, já jsem INTJ, těší mě :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja túto teóriu tiež milujem, v lete som to poslala kamarátke a "nakazila" som ju MBIT teóriami tiež, podľa mňa je to absolútne fenomenálne! :)
   Jéj, teší ma, nikoho INTJ snáď ešte ani nepoznám :).

   Odstrániť
 4. Wow zaujímavý článok :))
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvelý článok, mám rada takéto analýzy osobností. :)

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Taky jsem se ve své kategorii docela našla, možná až na pár malých výjimek, jsem ISFJ, těší mě. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ohh, to je skvelé! :) ISFJ sú super ♥! Ako ono sa nájdu nejaké detaily, aj keď v mojom prípade to asi sadlo na 100% ♥

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …