Preskočiť na hlavný obsah

O trpkých koncoch, nových začiatkoch a spontánnych nápadoch


Všetko fungovalo v zabehnutých koľajách, až do jedného dňa. Jeden deň dokáže zmeniť príliš veľa. Zvlášť, keď vezmete veci do vlastných rúk. 

Láska zohráva v našich životoch špeciálne miesto, obzvlášť tá partnerská. Ale niekedy to proste nevyjde. Občas sa stanú veci, pre ktoré je lepšie vzťah ukončiť. A hoci partnera akokoľvek milujeme, seba musíme milovať viac. Partner tvorí časť nášho života, ale sami so sebou musíme prežiť celý život. 
Niekedy je nutné odhodlať sa a urobiť hrubú čiaru. 

Bol to impulzívny nápad v štýle "teraz alebo nikdy". 
A potom som náhodou prechádzala okolo kaderníctva. Ukončila som jednu etapu svojho života, a hoci podstatné je vnútro, nechala som to na sebe znať aj navonok. Vošla som dnu, a nechala si ostrihať vlasy tak, ako som vždy chcela, ale nikdy som nemala dosť odvahy. Vlasy som si pestovala... ale prečo vlastne? Páčilo sa to skutočne mne? 

Originálny charakter vyžaduje neštandardné myslenie. Kompromisy sú potrebné, ale ak je ich príliš mnoho, ľahko môžeme stratiť kontrolu nad vlastnou sebarealizáciou. Občas je nutné vedieť povedať radikálne NIE, rozhodovať sa sám za seba a byť trochu sebecký. 

Mám pocit, akoby som skočila rovnými nohami do života, svet sa krútil rýchlejšie. Názory okolia som presunula do úzadia, ďaleko za tie svoje. Skúšam, riešim, žije. Pretože čo sa nestane teraz, nemusí sa stať už nikdy. Komentáre

 1. Někdy tu změnu navenek prostě potřebujeme udělat a účes je krásný, sluší ti :) Krásně jsi napsala, že jakkoliv milujeme partnera, sebe musíme milovat víc, s tím naprosto souhlasím a tleskám odvaze nebát se tím řídit. Život ti teď jistě nabere jiné obrátky a to je jenom dobře. Hodně štěstí :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem krásne :) Áno občas veci treba trochu pozmeniť. Ďakujem pekne, vážim si to :)

   Odstrániť
 2. Niektoré veci jednoducho nevieme ovplyvniť. Ani vysvetliť. Proste sa stanú a hotovo. A je za tým veľké množstvo maličkosti. Od konštelácie hviezd až po menštruačný cyklus. No musíme urobiť to, čo skutočne chceme. Na prvom mieste je JA a jeho potreby to ostatné sa stále akosi napraví samo.
  Inak každá životná zmena si automaticky pýta aj zmenu telesnú je to normálne. Ostrihané vlasy ti fakt seknu. Želám veľa pozitívnej energie do života a síl na preskakovanie prekážok. Stále platí staré známe: keď sa jednému dvere zatvoria, iné sa otvoria. Zotrvávať vo vzťahu ktorý je síce fajn, vyhovuje no nenapĺňa fakt nemá zmysel.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Absolútne súhlasím! :)
   Ďakujem pekne, ja so vzťahmi extra skúsenosti nemám, ale keď už zneistiem, tak asi je čas ísť radšej ďalej sama :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Letné radosti

Júlový slnečný deň, poľné kvety, teplý vietor, knihy, spriaznené duše, a košík plný dobrôt. 
Leto mám rada, kým dni nie sú horúce a sparné. Radšej ho trávim v prírode než na kúpaliskách. Tohtoročné leto trávim v práci, s priateľmi, alebo pri knihách.  Nie príliš horúce počasie mi umožňuje tráviť ho aktivitami v prírode, ktoré mám tak rada.  A dnešok mi spríjemnil aj harmonický podvečer strávený piknikom na lúke. 
Celý svet sa na chvíľu spomalil, a my sme sa preniesli do čias bez sociálnych sietí, čias, keď sa čítali knihy, vzájomne sa viac rozprávalo a život plynul pomalšie. Nie je nič príjemnejšie ako spomaliť a vychutnávať si zapadajúce slnko, hlboký rozhovor a dobré jedlo. Momenty ako tieto mi umožňujú zamyslieť sa,  popustiť uzdu svojej fantázie, a premeniť sa na hrdinku svojho vlastného romantického príbehu.  Vychutnávať si zážitok s dobrou priateľkou vo dvojici je skutočné šťastie. Rozprávať sa o literatúre, ľahkých témach, ale aj komplikovaných medziľudských vzťahoch až kým sln…