Preskočiť na hlavný obsah

Znova v móde


Hovorí sa, že móda sa vracia. Že to, čo bolo moderné pred rokmi, sa opäť vráti, aby zažiarilo. 

Som romantická duša a rada to odzrkadlím aj na svojom oblečení. Nikdy som príliš neriešila, čo si obliekam, pokiaľ bolo oblečenie pohodlné, sedelo mi a páčilo sa mi. Nepotrpím si na značky. Mám rada originálne kúsky. Napríklad aj také, ktoré boli ušité pred tridsiatimi rokmi. 

O tom, že šaty zo Slovenky boli kvalitné, niet pochýb. Počas pravidelných seáns vyraďovania oblečenia sme doma narazili na čierny overal s kvietkami. Ihneď som si ho zamilovala. To, že s retro štýlom som kamarátka, nie je žiadne tajomstvo. Jemné kvetinové vzory, príjemný materiál, kúsky oblečenia, ktoré v žiadnom obchode už nenájdete. Rozhodla som sa mu dať šancu aj v 21. storočí. 

Všade ma verne sprevádza aj plátená taška, ktorá je v mojom prípade už takmer neodmysliteľná. Rovnako dopĺňam moje oblečenie aj pohodlnými koženkovými balerínkami s gravírovaním. 

Ja sa v takýchto kúskoch doslova vyžívam. Čo nosíte v lete Vy? Máte podobnú skúsenosť?

Komentáre

 1. Emi, krása :) Mať takýto krásny kúsok doma, tiež sa teším. Overaly som si obľúbila a tento rok s radosťou nosím svoj modrý kvietkovaný...

  Flung out of space

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) Overaly mám tiež veľmi rada, mám okrem tohto ešte jeden modrý :)

   Odstrániť
 2. Ta látková taška je krásná !! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, tieto plátené tašky sa mi strašne páčia :)

   Odstrániť
 3. Taška je krásná a overal má romantický nádech! Také jeden overal mám, ale nejradši v létě nosím šaty :)
  Meet My Lovely World

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) Áno, vystihla si to, romantický nádych. Šaty mám tiež veľmi rada :)

   Odstrániť
 4. Overaly mám nejraději a ta taška je suprová :) líbí se mi návrat trendů, mám ráda takové ty retro věci, je to takové jednoduché a hezké :)

  http://ladylenna.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :)
   Presne, také jednoduché a retro :) skvelá kombinácia

   Odstrániť
 5. Ten overal je nádhernýýý a plátěnky jsou super praktické ! :D Byly věrným kamarádem, když jsem chodila do školy. Jinak děkuji ti za milý komentář u mě na blogu, budu ráda, když se tam znovu podíváš. Protože mně se tvůj blog líbí :)

  https://thewaybya.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne, Áno sú neskutočne praktické :)
   určite sa tam vrátim, ďakujem krásne ♥

   Odstrániť
 6. Krása, moc ti to sluší a ta taška je fakt super :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Great post dear ❤
  If you want check out my blog . I write about fashion,beauty and lifestyle . Maybe we can follow each other and be great blogger friends !

  http://herecomesajla.blogspot.ba/

  OdpovedaťOdstrániť
 8. tak to sú krásne detaily! :).
  a tiež zbožňujem plátené taštičku - sú malé, krásne a skladné! :).

  KEJMY ♥.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :) Tiež sa v tom tak vyžívam, vďaka za milý komentár :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …