Preskočiť na hlavný obsah

Do roka a do dňa


Po malej, ale veľmi prospešnej pauze som sa opäť vrátila. Plná nápadov, motivácie, chuti do písania. Vrátila som sa kvetinová, ale stále som to ja, ako ma môžete poznať už rok. 

Jeden rok je magická hranica, ktorú sa mi podarilo pokoriť prvý krát práve s blogom, ktorý v tejto chvíli čítate. Akoby to bolo včera, keď som prvý krát uverejnila svoj prvý článok, a s malou dušičkou čakala, či si ho niekto prečíta. 

Mnohokrát pre mňa písanie znamená oveľa viac, než štylizovanie viet do uceleného článku, alebo prezentovanie svojich nápadov k danej téme či problematike. Je to vyjadrovanie svojich pocitov, myšlienok, ale predovšetkým samej seba. 
Za jediný rok na blogu som spoznala množstvo skvelých ľudí, vypočula si cenné rady a názory, našla pochopenie a porozumenie, objavila bytosti podobné mne, ba dokonca, získala niekoľko listových priateľov. 
Blog som založila s úmyslom vytvoriť blog s dušou. Miesto plné myšlienok, z ktorých sa môžem vypísať, do ktorých sa môžem ja i čitateľ ponoriť. 

Milý čitatelia, ďakujem za vaše komentáre, odozvy, reakcie, ale aj ochotu prečítať si kúsok zo mňa, po celý jeden rok! 

Komentáre

 1. Fuu, trvalo to, ale konečne som ťa našla. Nový blog vyzerá super a už teraz sa teším na tvoje nové články. Určite mi dáš za pravdu, že ten rok ubehol neskutočne rýchlo, a s jeho vytvorením sa zmenil aj tvoj pohľad na svet. A viac máš otvorené oči a vo všetkom hľadáš krásu a námet na nový článok. Teda aspoň u mňa to takto funguje.
  Nech ti to tak super píše i naďalej :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jéj, no som rada, že si ma našla :) Ďakujem krásne, potrebovalo to väčšie či menšie zmeny. U mňa je to podobne, každý rok je to iné a o niečo obohatené :)
   Ďakujem krásne :)

   Odstrániť
 2. Jsem tu poprvé a zrovna narazím na jubilejní článek :) Nicméně působíš jako milá přemýšlivá slečna, tak věřím, že se vyplatí se sem ještě zastavit.
  Na svém blogu budu taky zanedlouho slavit rok a chystám rekapitulující článek v podobném duchu, protože poslední rok byl opravdu rokem změny a poučení.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne za milý komentár :)
   Určite tvoj blog navštívim, aby som si ten článok prečítala :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Letné radosti

Júlový slnečný deň, poľné kvety, teplý vietor, knihy, spriaznené duše, a košík plný dobrôt. 
Leto mám rada, kým dni nie sú horúce a sparné. Radšej ho trávim v prírode než na kúpaliskách. Tohtoročné leto trávim v práci, s priateľmi, alebo pri knihách.  Nie príliš horúce počasie mi umožňuje tráviť ho aktivitami v prírode, ktoré mám tak rada.  A dnešok mi spríjemnil aj harmonický podvečer strávený piknikom na lúke. 
Celý svet sa na chvíľu spomalil, a my sme sa preniesli do čias bez sociálnych sietí, čias, keď sa čítali knihy, vzájomne sa viac rozprávalo a život plynul pomalšie. Nie je nič príjemnejšie ako spomaliť a vychutnávať si zapadajúce slnko, hlboký rozhovor a dobré jedlo. Momenty ako tieto mi umožňujú zamyslieť sa,  popustiť uzdu svojej fantázie, a premeniť sa na hrdinku svojho vlastného romantického príbehu.  Vychutnávať si zážitok s dobrou priateľkou vo dvojici je skutočné šťastie. Rozprávať sa o literatúre, ľahkých témach, ale aj komplikovaných medziľudských vzťahoch až kým sln…