Preskočiť na hlavný obsah

Láska je láska


Príbeh osudov dvoch žien, ktoré sa pretnú v jeden. 

Keď som sa na Danielkinom blogu dočítala, že napísala knihu, bola som rozhodnutá, že si ju prečítam. Slovenské romány nie sú práve mojou šálkou kávy. No keďže téma bola viac než zaujímavá, po knihe som siahla. 

Ak by som mala Láska je láska vystihnúť jedným slovom, povedala by som, že je vanilková. Netradičná, nežná, jemná, ľahká a príjemne sladká. Príbeh vás jednoducho unáša stránkami knihy od začiatku po koniec. 

Kniha zachytáva príbeh mladej ženy Anabely, ktorú spoločnosť považuje za inú. Ana sa zamiluje do doktorky Leny. Ich vzťah je plný slastí, ale i strarsi, v podobe nepochopenia spoločnosťou, odsudzovania členmi rodiny, či rozhodovaním, aký život si vybrať. Stretávajú sa s podporou i nepochopením, s priateľmi, či odporcami. Dve silné ženy, dve spriaznené duše, ktoré sa rozhodli pre cestu svojho vlastného šťastia. 

Daniela Slávik v knihe ukázala, aká intenzívna, čistá, a silná láska môže vzniknúť medzi dvoma osobami, nezávisle od pohlavia. Že kontroverznosť témy o homosexuálnej láske je založená na predsudkoch zastaraných názorov dnešnej spoločnosti. Že milovať je v poriadku. Byť homosexuálom je v poriadku. Mať predsudky nie je v poriadku

Komentáre

 1. Kniha je úžasná, presne taká ako aj Danielka sama. Krásne, čiste a jemné. Veď onedlho aj na mojom blogu 😁.
  Ako píšeš posudzovať, súdiť a odsudzovať nemá právo nikto!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ema, ďakujem za krásne slová...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Kniha vyzerá zaujímavo, určite po nej v budúcnosti siahnem :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Príjemné, prázdninové čítanie - určite odporúčam :)

   Odstrániť
 4. Děkuji za krásnou recenzi :) Sice jsem teď lehce na humorné příběhy, ale už ted vím, že tato kniha není obyčejně o lásce mezi mužem a ženou :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Oh, som rada, že sa páčila :)
   Rozhodne nie je obyčajná - ani zápletka, ani myšlienka, ani kniha :)

   Odstrániť
 5. Tak túto knihu si chcem prečítať :), len v mojom prípade na ňu potrebujem celkom odvahu
  LIFE IN PICTURES BY LU

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Presne si vystihla to, čo si myslím - láska je v poriadku, homosexualita je v poriadku, ale v poriadku nie sú predsudky... Danielkinu knižku som ešte nečítala, ale keďže mám rada jej blog, snáď sa k nej čoskoro dostanem :) super recenzia!

  DEERLY LOST

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Snáď sa k nej dostaneš :) Je iné o nej hovoriť, a celkom iné ponoriť sa do príbehu :).

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …