Preskočiť na hlavný obsah

Pozdrav z najfarebnejších dní môjho života


Nie som motivátor, slniečkar, ani bezhraničný optimista. Sú dni, keď vykročím zlou nohou, alebo sa mi proste  nedarí. A sú dni, keď som šťastná. Dni ako sú tieto. 

Zoširoka sa usmievam, a neprekáža mi nedokonalý úsmev, vrásky pri ústach, dokonca ani reakcie okolia. Sú lepšie aj horšie dni. Zvyčajne sú moje dni neutrálne, pokojné, emocionálne vyrovnané. Bez väčších negatívnych alebo pozitívnych výkyvov. Prečo tomu tak nie je aj teraz? 

Nemôžem povedať, že by sa mi darilo všetko, čoho som sa dotkla. Nezaťažujem  sa drobnými problémami, ktoré sa napokon riešia sami. Stres prežívam oveľa menej ako zvyčajne. Vediem plodné konverzácie s ľuďmi, ktorých mám rada. Uvedomila som si, že tu na všetko nie som sama. A taktiež, že hoci ich nie je veľa, mám na tomto svete skutočných priateľov. A kto vie, možno je to tým slnečným počasím, správnymi ľuďmi, či jarnými vôňami a farbami. Vždy sa nájde dôvod na radosť. 

Uvoľnené konverzácie ležiac na zemi, slnečné popoludnia s teplým vetrom, baviť sa, akoby zajtrajšok neexistoval,  nekonečné záchvaty smiechu, tanec, spev ktorý vychádza zo srdca... Tieto, a desiatky ďalších krásnych momentov si užívam naplno, ako to len ide. Mám pocit, že by bolo hriechom neprecítiť ich celým telom, až po korienky vlasov. 

Nie vždy sa dá nálada ovplyvniť. Niekedy sa cítim vyhoretá, smutná, sklamaná, demotivovaná. Ale potom sú tu chvíle ako tieto, ktoré ma naplnia energiou, až mám pocit, že ani spánok nie je potrebný. Psychicky oddychujem. 

Prežívate svetlejšie, alebo tmavšie obdobie? 

Komentáre

 1. to je super :), ja prezivam hmm...ani neviem ake, skor asi je to stale na hojdacke, raz tak, raz naopak :)
  LIFE IN PICTURES BY LU

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc ti to sluší :) Také nedokáži být každý den vysmátá jako lečo a hrát divadlo, že je mi skvěle..občas jsou dny, kdy to stojí za starou papuči, ale jak říkám, není všem dnům konec :) Je to prostě jen taková zkouška, co všechno zvládneme :) A když se něco nepodaří hned? Nevadí, povede se to příště, ještě není konec.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne :) áno, ono tie dni nie sú na veky a mení sa to, ale vždy sa to zvládne :))

   Odstrániť
 3. Ja by som povedala, raz tak raz tak. Ale najdôležitejšie je, neklesať na mysli. Žiadna ruža nekvitne celým rokom, a zas, Žiadna tma netrvá večne. Týmito heslami sa držím. Keď prídu ťažšie chvíle, presvetľujem si ich krásnymi spomienkami a vecami, ktoré mi robia dobre. A o to ide.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne, raz je tak, raz je onak. Niekedy je mi až podozrivé, že som príliš šťastná, a bojím sa, čo zlé potom príde, pretože hore sa nedá byť vždy. Ale ono to príde či je človek pripravený, alebo nie :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Letné radosti

Júlový slnečný deň, poľné kvety, teplý vietor, knihy, spriaznené duše, a košík plný dobrôt. 
Leto mám rada, kým dni nie sú horúce a sparné. Radšej ho trávim v prírode než na kúpaliskách. Tohtoročné leto trávim v práci, s priateľmi, alebo pri knihách.  Nie príliš horúce počasie mi umožňuje tráviť ho aktivitami v prírode, ktoré mám tak rada.  A dnešok mi spríjemnil aj harmonický podvečer strávený piknikom na lúke. 
Celý svet sa na chvíľu spomalil, a my sme sa preniesli do čias bez sociálnych sietí, čias, keď sa čítali knihy, vzájomne sa viac rozprávalo a život plynul pomalšie. Nie je nič príjemnejšie ako spomaliť a vychutnávať si zapadajúce slnko, hlboký rozhovor a dobré jedlo. Momenty ako tieto mi umožňujú zamyslieť sa,  popustiť uzdu svojej fantázie, a premeniť sa na hrdinku svojho vlastného romantického príbehu.  Vychutnávať si zážitok s dobrou priateľkou vo dvojici je skutočné šťastie. Rozprávať sa o literatúre, ľahkých témach, ale aj komplikovaných medziľudských vzťahoch až kým sln…