Preskočiť na hlavný obsah

Prechádzky jarouJe teplý, jarný, slnka plný marec. Nie raz ma to láka vstať od učenia  a ísť sa von prejsť do krásneho popoludnia. V poslednej dobe sa to deje čoraz častejšie. Čas strávený v prírode však nikdy nie je premárneným časom. 

Kedy máme toľko možností kochať sa krásami prírody, ako práve na jar? Prebúdzajúca sa príroda nás  priam volá, aby sme ju obdivovali, cítili, dotkli sa jej. Obdivovali jednu z pravidelných a každoročne očakávaných zmien. Jednu z tých najčistejších, a najkrajších. 
Rada fotím, jemné jarné kvietky a vkladám si ich do vlasov. Rada behám von len v košeliach, alebo svetríku. Mám rada teplý dážď a vietor. Mám rada jar. 

S Betkou sme vyrazili na malú "dobrodružnú výpravu". Narazili sme na malý potôčik na predhorí, v tieni briez a bukov. Na strom obrastený machom, ktorý bol taký mäkký, ako vyzeral. Na diery v kríkoch a štyroch bažantov. 
Všetko postupne ožíva. Všetko opäť naberá silu, aby sa nám mohlo ukázať v plnej kráse. Raj pre fotografov, poetov a umelecké duše. 

Jar ešte len začína, ešte sa neukázala v celej svojej kráse. Práve teraz, po studenom januári a ponurom februári vnímam je energiu oveľa intenzívnejšie, ako v ktorýkoľvek iný jarný mesiac.

Čo robím keď práve nepíšem na blogu? Jazdím slnečnými ulicami na bicykli, a nechávam sa unášať jarou. Trhám kvietky a zakladám si ich do kníh. Chodím na nekonečné prechádzky alejami pučiacich stromov s mojím psíkom. 

Aký máte vzťah k tomuto ročnému obdobiu? 

Komentáre

 1. Great post,
  Love your blog :)

  http://itsmetijana.blogspot.rs/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Milujem každé ročné obdobie ak je také ako má byť. Konečne som si užila zimu po dlhých rokoch. A teraz sa kocham rozkvitnutymi stromami a teplými slnečnými lúčmi. Každý mesiac má svoje čaro ak ho vieš zachytiť :-D.Pekne fotecky to musime uznať.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem pekne :) Ja sa najviac vyžívam v jeseni, ale jar je krásna a strašne ma láka von :)

   Odstrániť
 3. Mám ráda všechna roční období. Všechny má ráda stejně, protože každé má své pro a proti. A já si na jaře nejvíce užívám sluníčko, teplo a život. Protože zima je krásná, ale ke konci už velmi únavná. Jaro je jak zpruha :)
  Fotky poměrně povedené, nejvíce se mi líbí ta poslední :)

  Gabux

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :)
   Ja som milovník jari, ale zimné mesiace sú mi trošku bližšie. Vlastne okrem leta mám rada asi všetko :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …