Preskočiť na hlavný obsah

Tvorivosť


Listy, obálky, projekty, zošity, výkresy, diáre, úlohy... Všetky pozitívne, ale aj negatívne veci ktorým sa nevyhneme, sa s malou dávkou kreativity a tvorivosti môžu premeniť na niečo pekné, hravé a zábavné. 

Rozhodla som sa posunúť písanie mojich listov na malé umenie. Na niečo, čo poteší aj svojou vizuálnou stránkou. Obohatiť môj život a moju tvorbu o malé detaily, ktoré vyčarujú úsmev na tvári. Začať vyrábať milé, hravé veci, ktoré budú symbolizovať všetko, čo mám rada. 
Milujem retro štýl. Bodky, krúžky, vintage kvetinky, kresby vtáčikov,  zažltnutý papier, či atrament. A práve teraz, vo februári, som sa dala na zdobenie a malú výtvarnú tvorbu. Snažím sa premieňať bežné veci na milé, a vložiť do nich kúsok samej seba. 


Do daru od môjho priateľa som dostala nádhernú sadu na písanie. Začala som písať čiernym atramentom, pečatiť obálky a robiť na projekty, listy alebo obálky, malé škvrnky atramentu. Ako som sa bez tejto sady mohla doteraz zaobísť?

Dekoratívny farebný papier, vzorované pásky, nálepky "made with love", či nálepky ako známky s motívom vtáčikov a amerických dejín taktiež pribudli do môjho kreatívneho šuflíka práve tento mesiac.


Obálky potieram kávou, aby pôsobili zažltnutým dojmom. Na ne lepím obrázky, ktoré tiež natriem, aby pôsobili jednotne.

Vždy pri výrobe obálky si pomyslím, ako sa asi bude tváriť adresát, keď bude obálku držať v rukách. Či ho poteší, alebo mu aspoň vyčaruje úsmev na tvári. Čo si pomyslí poštárka, ktorá okrem bielych obáliek, bude doručovať obálku s pečaťou a kvetmi. Ale predovšetkým táto drobná a tvorivá práca teší, a napĺňa spokojnosťou mňa, že vnášam do bieleho a čierneho sveta kvety, vtáčiky, žlté ponorky a farby. 
Môj denník už tiež dávno nie je fádny. Projekty, na ktorých s Betkou pracujeme nie sú nudné. Hoci som február vždy považovala za nezaujímavý, tohtoročný pre mňa hýri farbami. 

Venujete sa kreatívnym činnostiam? Čo by charakterizovalo Vás? 

Komentáre

 1. Krásne napísané a aj nádherné výtvory. Ja si veľmi rada len tak kreslím. 😊

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne :). Ja som si tiež niekedy zvykla :) záleží od nálady

   Odstrániť
 2. Nádherné. Ráda bych dostala někdy dopis s pečetí. Nepřemýšlela jsi i o nějakém návodu pro začátečníky jako já? Sadu na tvoření pečení mám na cestě a ráda bych nějaký návod do začátku :))

  Gabux

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Popravde som nad tým veľmi nepremýšľala :) Dokonca donedávna som nemyslela, že by sa našiel niekto s podobnými tvorivými chuťami ako ja. Ale kto vie, možno sa odhodlám niečo také časom urobiť, ďakujem za tip :)

   Odstrániť
 3. Prekrásne, nemám slov :) Rozhodne by sa mi páčilo jeden takýto list dostať :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. si šikovná, obálky sú nádherné, mne by určite vyčarili úsmev a aj radosť :))

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Moc se mi líbí ty štítky "Made with love", vypadají skvěle! :)
  Měj se v lásce,
  Janet S. ( http://janetsonrisa.blogspot.com/ )

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Jsi moc šikovná :) Já než by něco vytvořila, tak jsem zalepená lepidlem a nůžkama vypíchnuté oko :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Jaj ja som za oných mojich mladých čias milovala písanie a posielanie listov. A to niektoré z nich mali aj zo dvadsať strán. Už tam niekde sa začala formovať moja povaha v písaní. Neviem, kedy skončiť.
  No tak krásne ako tie tvoje nevyzerali. Ale za to som strašne robila to, že som zápalkami zapálila okraje listov a trochu pomazala popolom, aby dopisy nabrali taký starodávny charakter. Je pravda, že potom smrdel byt ale rodičia vedeli čo stváram, a tak len otvárali okná. Vyžívala som sa v tom, a posielala listy všetkým kamarátkam, na ktoré som si spomenula. Ale odpovede som sa dočkala len od niektorých. Už som si nejako zvykla, že nie každý je na písanie. Hlavne že čítali. Odkedy mám blog, je to jednoduchšie, nemusím nikomu nič posielať. Škoda len, že neviem opáliť okraje, nenašla som takú šablónu :-)
  Každopádne si neskutočne šikovná, a posielať listy je fakt super. Po prečítaní tvojho článku som sa trochu zaborila medzi svoje listy, ktoré som kedy podostávala, a je možné, že raz napíšem aj článok z ich úryvkov. Niektoré hlášky stoja fakt za to.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja sa tomu venujem len rok a tri mesiace, ale našla som spriaznenú dušu, ktorú môžem bombardovať mojimi listami :) a nehľadala sa ľahko.
   Ďakujem, je to milé. Na ten článok sa už teraz veľmi teším :D

   Odstrániť
 8. Za posledních pár let mi chodí maximálně účty, ale když jsem byla mladší milovala jsem psaní a dostávání dopisů:)

  Ovšem co se týče DIY a podobných věcí, tak jsem poněkud levá. Občas si sem tam něco vyrobím na focení, ale většinou si tu tho slepím prsty k sobě nebo zalepím vlasy a na můj výrobek se dá koukat jen s dostatečné vzdálenosti:D takže obdivuji každého komu to jde a má na to trpělivost:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Možno má takéto obdobie viac ľudí :)
   Hah no ja som na tom bola podobne, ale dala som sa na samolepky a podobné veci, čo môj život značne uľahčilo. A potom som sa rozbehla :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …