Preskočiť na hlavný obsah

Zimné fotenie


Sneh po lýtka, zamrznuté prsty a dych meniaci sa na paru. Znova sme sa sem vybrali a dobrovoľne premrzli na kosť. Prečo to vlastne robíme? Pretože sa tešíme zo snehu a chceme vytvoriť niekoľko pekných fotiek. 

Sneh padal dva dni a dve noci. Aj keď tento rok nebola u nás zima taký tuhá, snehová nádielka bola hojná. Zo snehu sa vždy nesmierne teším, všetko vyzerá ako pocukrované. Krajina je tichšia a útulnejšia. Deti šantia a tešia sa. Šoféri nadávajú. A my chodíme fotiť. 

Aj keď učenia máme teraz skutočne nad hlavu, urobili sme si hodinku voľna a vybrali  sa do prírody. S termoskou teplého čaju v taške som vyšliapala na vrch kopca a trochu sa pri tom zapotila. Okrem pohybu už hrial jedine dobrý pocit. Krásny výhľad na zasnežené strechy nášho malého mestečka, deti sánkujúce sa pod nami a slnkom ožiarený sneh dokonale dokrášľovali atmosféru. Niekedy sa cítim ako skutočná zimná kráľovná. 

Tento náš zimný rituál opakujeme už druhý rok. Milujem sneh. Guľovačku a zimné fotky už mám, no na túto sezónu mám ešte naplánovaného anjela v snehu, stavanie snehuliakov, či sánkovanie. 

Malá ochutnávka mojich tohtoročných snehových fotiek. 


Komentáre

 1. Krásne fotky :) No prečo máš po poľsky nadpisy na pravej lište ? :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne :). Všade sa cpe angličtina, tak som si povedala že poľština je to pravé... ale nie srandujem. Mám poľskú tému na blogu a nie všetko je ešte doladené, nie všetko funguje podľa mojich predstáv. Ďakujem za upozornenie, pozriem či tá poľština je ešte niekde. Ale kým to bude perfektné, tak nadal utrzymuje się.

   Odstrániť
 2. Nádherné fotky :) Ja zimu milujem, aj keď všade počúvam ako ľudia nadávajú... je krásne, ak aspoň na pár dní všetko zaspí pod bielou prikrývkou. Svet je na chvíľku nevinnejší a myšlienky pozitívnejšie.


  Flung out of space
  Čítanie je sexy

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne :). Šoférov aj chápem, ale keďže zimu milujem, takže myslím, že milovať ju budem vždy. Mne pripadá aj zasnežená ulica útulne :)

   Odstrániť
 3. Odpovede
  1. Ďakujem <3. Tie modré mi pripadajú tiež ako z rozprávky... ruskej :)

   Odstrániť
 4. Nádherná a moc krásný přehoz, k té blond ti neskutečně sekne! :) Určitě v něm musí být teplíčko :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne <3. Neviem ako sa to volá, tak to volám dečina. Je a veľmi, len doproste -15°C to nie je :) :D

   Odstrániť
 5. Naozaj krásne fotky a ten prste§ je perfektný

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krásné fotky. Zasněžená zima je super, přímo to miluju. Ale co mi na ní opravdu vadí, je ten nahnědlý sníh ve městech a ty obrovské tlačenice u autobusů, které mají zpoždění.
  http://svetobezci.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja ju tiež milujem. No to obdobie keď sa zima končí a sneh je mokrý a rozpúšťa sa tiež úplne neobľubujem, ale mám rada aj mrazivé dni bez snehu :)

   Odstrániť
 7. Určite si treba od učenia oddychnuť a odreagovať sa pekne fotky a prsten sa mi velmi pači:))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak, trochu relaxu a zábavy :)
   Ďakujem krásne <3

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …