Preskočiť na hlavný obsah

Ja - dievča z čierneho lesa


Kto som? Som Ema. Holubie dievča, ktoré uniká do svojho Čierneho lesa. Introvert, pre ktorý si našiel svoje útočisko a svojich patrónov. A vždy sa má kam vracať. 

Les. Útočisko. Hustá spleť konárov ukrývajúca nevšedné tajomstvá, ktoré nemajú byť nikdy odhalené. Posledné lúče naposledy pohladili listy stromov a les znova potemnel. Povedala by som, že to bol nádherný , priam čarovný večer, keby som sem neutekala za takýchto okolností. Predierala som sa hustým krovím. Šípové ruže a malinčie sa mi zachytávalo o lem šiat a brzdilo ma v behu. Celá udýchaná som sa predierala do čoraz viac hustnúceho lesa. 

Snažila som sa ich zbaviť. Cítila som ich za svojím chrbtom. Echo. Boli to hlasy. Hlasy, ktoré nás nútia utekať preč. Hlasy súdiace, kričiace, posmešné či panovačné. A hoci telo im čelí, duša hľadá svoju cestu preč.  Výkriky ozývajúc sa v ozvene slabli čoraz viac. Točila sa mi hlava, no nestratila som orientáciu. Les som poznala. Hlasy len málokedy prenikli cez jeho hranicu. Les patril len mne. Moje útočisko, do ktorého smel vkročiť len málokto. 

Prebehla som húštinou a bežala, aj keď som už nič nepočula. V mesačnom tichu bol počuť môj tep. Míňala som drobnú lesnú zver. Spomalila som, až keď som zazrela drevený domček. Celkom malý a útulný. Svietilo sa v ňom. Vďaka Bohu. Moji patróni ma už čakali.

Vnútro osvetľovalo len niekoľko sviečok a lampáš. Holub na mňa pozeral chápavým pohľadom. "Si tak roztomilo naivná". On nesúdil. Holub a Havran ma zdvihli zo zeme a posadili na stôl. Lapala som po dychu a opájala sa pocitom bezpečia. Ich pohľad bol plný pochopenia a súcitu. Šum vtáčích krídel mi dával pocit domova a bezpečia. V mesačnom šere sa mihali siluety vtáčích krídel. Cítila som sa nedotknuteľná. 

Komentáre

 1. Už v druhom riadku napísanom kurzívou som vedela, kto sú tí patróni... a veru, nesklamala si. Opäť krásne napísané, chcelo by to aj nejaké pokračovanie.
  Zápisky jednej Alžbetky

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, od teba si to veľmi cením. Uvidím či sa mi na túto tému podarí ešte niečo vymyslieť :)

   Odstrániť
 2. Wau brutálne si to napísala:O určite pokračuj!

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne :3 :). Hádam ma kopne múza :)

   Odstrániť
 3. Krasné!!! 😌 Určitě pokračuj dál. Hrozně se mimto líbí, miluju tphle psaní kdy tě to domutí se vžít a představit si to všechno!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) :3, :-) som rada že sa páčilo :)

   Odstrániť
 4. Skvelé, vtiahlo ma to hneď do deja :) Ak ťa to baví, určite pokračuj, máš na to talent :)

  CALLAESTHETICS

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Musím súhlasiť s ostatnými, je to naozaj skvelé! ♥
  CAROLINE

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Letné radosti

Júlový slnečný deň, poľné kvety, teplý vietor, knihy, spriaznené duše, a košík plný dobrôt. 
Leto mám rada, kým dni nie sú horúce a sparné. Radšej ho trávim v prírode než na kúpaliskách. Tohtoročné leto trávim v práci, s priateľmi, alebo pri knihách.  Nie príliš horúce počasie mi umožňuje tráviť ho aktivitami v prírode, ktoré mám tak rada.  A dnešok mi spríjemnil aj harmonický podvečer strávený piknikom na lúke. 
Celý svet sa na chvíľu spomalil, a my sme sa preniesli do čias bez sociálnych sietí, čias, keď sa čítali knihy, vzájomne sa viac rozprávalo a život plynul pomalšie. Nie je nič príjemnejšie ako spomaliť a vychutnávať si zapadajúce slnko, hlboký rozhovor a dobré jedlo. Momenty ako tieto mi umožňujú zamyslieť sa,  popustiť uzdu svojej fantázie, a premeniť sa na hrdinku svojho vlastného romantického príbehu.  Vychutnávať si zážitok s dobrou priateľkou vo dvojici je skutočné šťastie. Rozprávať sa o literatúre, ľahkých témach, ale aj komplikovaných medziľudských vzťahoch až kým sln…