Preskočiť na hlavný obsah

Prečo bol tento rok najlepšíNostalgia a melanchólia. Stojím pri okne a dívam sa do tmy. Ohňostroje. Nočnú oblohu napĺňajú pestrofarebným svetlom. Vzduch sa chveje od rán, ktoré sa ozývajú na sídlisku. V ruke držím šampanské a počúvam pieseň Happy new year, ktorá sa ako každý rok, spúšťa o polnoci. V hlave si prehrávam všetky krásne momenty, ktoré som tento rok zažila. 

Hovorím to každý rok, a ani tento rok nebude výnimkou. Áno, tento rok bol pre mňa opäť najlepší. 

Oslavy Silvestra ma však nenapĺňajú radosťou ako iných ľudí. Spolu s nostalgiou za starým rokom prepadám aj melanchólii. Môže byť nasledujúci rok aspoň tak dobrý, plný skvelých ľudí a chvíľ, ako bol tento? Čo všetko ma vôbec čaká? Čo sa zmení? 

Navštívila som nádherné miesta, spoznala som nových ľudí a zblížila sa so starými priateľmi. Zažila niekoľko neopakovateľných momentov a definovala dokonalé šťastie. Dívala som sa na hviezdy pod holým nebom v prístave stovky kilometrov od domova, pozorovala holuby v Budapešti, skákala do vĺn, kochala sa Vysokými Tatrami, vychutnávala vianočnú atmosféru vo Viedni, či prechádzala sa počas letných večerov naším malebným mestečkom s priateľmi. 

Splnila som si množstvo snov. Nič sa však nedá prežiť dvakrát, a preto sa samej seba pýtam, čo si pre mňa pripravil rok 2017. Rozhodla som sa, že si ho urobím pekným, pokiaľ to bude v mojich silách. Do konca roka ostáva ešte niekoľko dní. Tie si plánujem užiť s priateľmi, zabaviť sa na súborovej zábave a stráviť Silvestra s rodinou.Všetkým prajem šťastný nový rok! 

Komentáre

 1. I pro mě byl tento rok jeden z nejlepších :) teď jen muzeme doufat, že ten další rok bude ještě lepší!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Iste je nás viac, ktoré sme si tento rok naplno užili :) Dúfam že bude! :)

   Odstrániť
 2. Bože, to je tak krásně napsaný! Pro mě byl tento rok obrovskou zkušeností a ukončením několika etap v mém životě. Nevím, jestli byl nejlepší nebo nejhorší, ale dal mi toho zatím rozhodně do života nejvíc :) Měj se krásně a šťastný nový rok! :)
  www.lucastirska.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne <3. Tiež som mala pár skúseností a tak, ale tento rok som si skutočne užila naplno a budem naň mať krásne spomienky:).
   Ďakujem, to isté prajem aj tebe :)!

   Odstrániť
 3. Pro mě byl tenhle rok samé překvápko. Jedna velká horská dráha. Chvíli nahoře, chvíli v prdeli. Ztráty i nálezy. Všechno mi ale dalo tu nejlepší lekci do života!!!
  Krásně napsané♥ doufám, že i příští rok to budeš mít takle krásné ba i krásnější!! Přeju všeho dost a nejvíc zdravííí :) ostatní přijde později ♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hlavne že si nadobudla skúsenosti a tak :).
   Ďakujem krásne <3. To isté prajem aj ja tebe, aby si bola čo najviac hore v budúcom roku <3!

   Odstrániť
 4. mala si naozaj krásny rok a prajem ti, aby aj rok 2017 bol pre teba taký skvelý a aby si si užila každú chvíľu naplno :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Musím s tebou súhlasiť - aj pre mňa bol rok 2016 zatiaľ tým najlepším! A verím, že 2017 bude ešte lepší ♥
  Všetko dobré do nového roka! :)
  CAROLINE

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dúfam aj ja, uvidíme čo si pripraví :).
   To isté prajem aj ja tebe <3

   Odstrániť
 6. Šťastný Nový rok :) Nech je pre teba rovnako úspešný a šťastný :) Ja som s rokom 2016 rovnako spokojná :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …