Preskočiť na hlavný obsah

Výmena kníhPošlete jednu knihu a späť sa Vám vráti omnoho viac. Jednoduchý spôsob ako darovať a získať. Počuli ste už o výmene kníh? 

Na facebooku som narazila na status o výmene kníh. Šíri sa predovšetkým prostredníctvom facebooku. Je to jednoduché. Človek ktorý vás do výmeny zasvätil vám dá adresu človeka (ktorý do toho zasvätil jeho), a na tú adresu pošlete jednu knihu. Toto "posolstvo" môžete šíriť akoukoľvek formou, či už cez sociálne siete alebo ústne. Keď sa o tom niekto dozvie, a bude to šíriť, ďalej bude diktovať vašu adresu. A tak sa k vám môže dostať slušný počet kníh. 

Nie je to len o tom, knihu získať. Zapojila som sa a dnes poslala svoju knihu so sprievodným listom dievčaťu z Tornale. Bola to kniha, ktorá nadchla masy čitateľov po celom svete, len ja som si v nej veľkú záľubu nenašla. Kniha si nevybrala mňa, a tak som rada, že sa možno dostane do rúk niekomu, kto si ju môže zamilovať. Volá sa Kniha bez názvu a dúfam, že poteší iného čitateľa. 

Potešiť a byť potešený je ideou tohoto projektu. Zapojiť sa môže ktokoľvek, nech pochádza odkiaľkoľvek. Je to moja prvá podobná skúsenosť. Knihy milujem, a tak som si povedala "Prečo to neskúsiť?". A taktiež som dostala malinký dôkaz, že sociálne siete sú na niečo užitočné. 

Máte skúsenosti s podobnou výmenou? Alebo ste sa už zapojili? Máte záujem sa zapojiť? 

Komentáre

 1. Tak o tomto som ešte vôbec nepočula, no naozaj ma to zaujalo! Lenže neviem, či by som bola ochotná niekomu dať knihu, pretože všetko sú to moje lásky! :D
  CAROLINE

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja našťastie vymetám aj bazár v knižnici a tak, a občas sa stane že ma to za srdce nechytí, teraz sa mi aspoň naskytla príležitosť dať tej knihe šancu :D

   Odstrániť
 2. Ježiš, to je skvělý! To je sakra geniální!
  Už jdu prozkoumat facebook.

  Prolhaná Mrcha

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Zaujimave, doteraz som o tom vobec nepocula🙂

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nie je to zrovna známe :) Preto tomu robím tak trochu "propagandu" :D :)

   Odstrániť
 4. Také jsem o tom ještě neslyšela, ale jak psala Caroline předemnou, žádnou knížku bych asi jen tak nedala! Stačilo, když jsem kížky napučovala, pak ani nevěděla u koho která je, komu dalšímu ji dotyčný půjčil atd., a nakonec se mi vrátily s odrbanými rohy...:(
  Kdyby sis chtěla udělat Ty nebo Tvoji čtenáři radost, u mě na blogu je giveaway o krásné náramky Deltimo! :)

  Giveaway - náramky Deltimo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja vymetám bazáre, takže niektoré knihy pošlem ďalej bez väčších problémov :D. Ale nejakú svoju srdcovku by som rozhodne z ruky nepustila ani ja! :)
   Knihy požičiavam len pár ľuďom, takže zatiaľ nemám takéto zlé skúsenosti :)
   Pozriem sa na to! :)

   Odstrániť
 5. Jéé to je super!!
  Mám doma hodně knížek co mě nějak moc nechytlo a jen se na ně v knihovničce práší :(
  určitě bych hrozně ráda vyčenžovala pár knížek je to super nápad))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ak máš záujem tak ťa skontaktujem a môžeš sa zapojiť :) :)

   Odstrániť
 6. Zapojila jsem se už před dlouhou dobou, knihu jsem poslala, nedostalo se mi žádné odezvy a žádná kniha mi nepřišla, takže ačkoliv mi tento projekt přišel prima, raději zůstanu na Facebooku u klasického knižního bazaru :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj to sa môže stať, ale väčšinou sa knihy vrátia vo väčšom počte, a to sa myslím oplatí trochu zariskovať. A nejde len o to získať, u mňa sa takto začalo listové dopisovanie :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …