Preskočiť na hlavný obsah

Október mojimi očami


Keď je človek zaneprázdnený, čas mu uniká pomedzi prsty a ledva si všíma svet naokolo. V poslednej dobe som skutočne bola zaneprázdnená. Neviem ako sa to stalo, ale tá pravá, farebná jeseň mi celkom unikla. Keď som precitla spod časovej smyčky nekončiacich povinností, takmer všetky stromy boli opadané a počasie sychravé.  

Takmer som si ten október ani nestihla užiť! Našťastie som bola na malom cyklistickom výlete a niekoľko fotiek vytvorila. Z každého stromu cítiť jesenné teplo a atmosféru. Pavučiny poletovali okolo a slnečné lúče sa odrážali od oranžového lístia. Farebný les sa odrážal od hladiny jazera, ktoré čeril len jemný, no studený vietor. Momenty, v ktorých spomaľuje čas a dáva nám babie leto ako chvíle na rozjímanie. Napokon celkom zastane, a ja zasnená s fotoaparátom v ruke zachytávam drobnosti možno iným očiam neviditeľné.

 Ako absolútny jeseňofil sa v takýchto chvíľach vyžívam, a využívam ich na fotenie. Neuveriteľné, koľko málo podobných jesenných chvíľ som zažila tento rok. Čaká nás ešte druhá, tá sivá časť jesene (ktorú mimochodom tiež milujem), ktorú už určite nepremrhám. 
Komentáre

 1. Prekrásne fotky! :) Veľmi vydarené :))
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Wow, tie zábery sú fakt očarujúce :). A ten opis prírody sa mi tiež veľmi páčil , takže super článok!
  http://tmatejcikova.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja skutočne netuším, kedy zbehol október :D A hoci nadovšetko milujem jeseň, už sa akosi neviem dočkať Vianoc :D
  Krásne fotky!
  BEELIEVIN // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne to tak kus uniklo tiež a je to pre mňa mierne deprimujúce :D
   Aj tie Vianoce tu budú čo nevidieť.
   Ďakujem :)

   Odstrániť
 4. Krásne fotky, mne sa tento rok tiež podarilo prešvihnúť krásnu farebnú jeseň a stihla som len upršanú a smutnú. Vďaka fotkám som si ju aspoň trochu pripomenula :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne :) ale tak aspoň niečo z tej jesene :)

   Odstrániť
 5. mne strašne ubehol tento mesiac :O a počasie sa striedalo ako na hojdačke ... ale už sa celkom teším na vianoce :) ... krásne fotky inak :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne neskutočne :D som sa ani nenazdala a zrazu november pomaly :D . Inak som si to predstavovala :D .
   Mňa tá atmosféra ešte nedrží, ale možno čoskoro to príde :D
   ďakujem :)

   Odstrániť
 6. Krásné fotky, miluju podzim :) ! Ty barvy!

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krásné fotky♥
  podzim miluju ze všech období nejvíc :) barvy, počasí no všechno :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne <3
   Ja tiež, som na takomto počasí závislá

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …