Preskočiť na hlavný obsah

Voľnosť fantázii


Som prílišný realista. Uvedomujem si to. Nečítam fantasy. Vždy vidím za všetkým nejaké racionálne vysvetlenie, alebo vopred dôsledok nejakého neuváženého činu.  To znamená, že sa nepúšťam do žiadnych veľkých  spontánnych dobrodružstiev, všetko mám naplánované a nalinkované. Keď sa niečo vyhne mojim linkám dokáže mi to pokaziť náladu. Nie je však všetko len čierne...

Áno, aj vážna a realistická bytosť ako ja dokáže snívať. O obrovských a dôležitých veciach, o veciach ktoré sa nikdy nestanú, alebo len rozjímať nad vecou, nad ktorou ostatní nehnú ani brvou.
Rozjímam nad krásou absolútnej maličkosti, kochám sa, alebo vnímam atmosféru a dokážem sa do nej celkom ponoriť. Občas o takých veciach hovorím príliš veľa a ľudí to istotne nudí, ale ja si proste nemôžem pomôcť. 
Západy slnka, daždivé rána, alebo letné večery plné hviezd, sú pre mňa nesmierne inšpirujúce. Nebolo to raz, čo som sa zasnívala a hľadela len tak do diaľky s prázdnym pohľadom. Nepokúšam sa práve uniknúť realite, skôr si ju prispôsobiť a v myšlienkach upraviť na trošku krajšiu.

Občas mávam sentimentálne obdobia, keď neprejde deň, že by som si nevychutnávala krásne okamihy v mojich myšlienkach a spomienkach. A niekedy je môj estetický zážitok tak hlboký, že sa s ním jednoducho musím podeliť na blogu.
V poslednej dobe ma zaujala stará, mohutná čerešňa, západ slnka, priezračná rieka, a nádherný Mesiac. Vždy sa okolo mňa nachádzajú maličkosti, nad ktorými sa oplatí premýšľať.

S kamarátkou Betkou som bola pred niekoľkými dňami fotiť. Išli sme trochu neskôr, takže slnko práve zapadalo. Kopec a ožiarený horizont vytvoril kúzelné fotky, pri ktorých sme sa takmer stali éterickými vílami. 
Komentáre

 1. O takových fotkách jsem vždy snila :) Být aspoň jednou za vílu a ty jsi krásná víla! :) Máš krásnou barvu vlasů :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja popravde ani nie, vždy som chcela krásne kvetinkové fotky, ale toto prišlo celkom nečakane :) Akosi samo sa to vyvinulo :)
   Ďakujem krásne, si milá ♥ :)

   Odstrániť
 2. Já jsem optimistka jak poleno :). A snílek. Neuvěřitelnej :). Západy slunce, podzimní mlhavý rána jsou prostě nejlepší a málokomu dokážou rozjasnit den tak, jako mě :3.
  A ty fotky jsou prostě parádní, nesouhlasím, že jste se téměř staly vílami. BYLY jste vílami ♥
  gingerjannie.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja to mám tak vyrovnane :) ani ružové okuliare ale ani pesimista. Vidím to tak, ako to je, ale často sa zastavím a roZjímam :)
   Ďakujem krásne <3

   Odstrániť
 3. Fotky sú fakt krásne ♥ A k článku - ja realista rozhodne nie som, ani náhodou. Ale tiež mám veľmi rada takéto maličkosti ako si písala. Sú to veci, ktoré si väčšina ľudí možno ani nevšimne, no na mňa to zapôsobí. Akurát dnes sme cestou zo školy s kamarátkammi prechádzali okolo jednej púpavy rastúcej z betónu - oni okolo nej len prešli, no ja som sa v myšlienkach trochu pozastavila nad tým, aké sú púpavy pekné atď. Ale mám rada ľudí, ktorí si takéto veci tiež všímajú. ♥
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne :)
   Ja som v tomto občas rojko, väčšinou to hovorím môjmu okoliu, ktoré pre to nemá celkom pochopenie a tiež som rada že nie som sama, ktorá sa nechá takými malými detailami nadchnúť :) ♥

   Odstrániť
 4. Veľmi pekné fotky :) Ja o sebe nemôžem povedať, že som stopercentný realista, pretože mám dušu snívalka :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne :) to je fajn :) ja mám len "rojko" obdobia :)

   Odstrániť
 5. Krásné fotky :)
  Já jsem realista jenom, když nutně musim :D jinak mám ten svuj svět :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som stále vo svojom svete a málokoho si dnu pustím. Iba tam občas niečo posnívam :D
   Ďakujem :)

   Odstrániť
 6. Krásne fotky!! :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Fotky máš krásne lesná víla Amálka. Snáď vieš kto to je hoc vzhľadom na tvoj vek asi nie :-D. Nevadí. Inak ja som zas opak. Snívam sice furt ale realistkou nie som ani zďaleka. A milujem improvizaciu a impulzivne nápady. Ziafne lunky plány. .. šup a ideme. Na plány mám chlapa. Ja poviem čo, balím a idem. On zisťuje cestu, hľadá infosky a až potom zhodnotí situáciu. Asi preto sa super dopĺňame.
  Podľa mňa treba užívať chvíľu a nedumat a vymýšľať o nej veľmi. Zlatý stred

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Asi ťa to prekvapí, ale viem kto to je :D Na tých rozprávkach som ešte fičala :D. To obdivujem, ja si pekne všetko naplánujem do najmenších detailov :D Keď to nevyjde, nevadí, ale trochu mi to urobí škrt cez rozpočet a musím vymyslieť plán B :D

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …