Preskočiť na hlavný obsah

Collab - Prečo milujem jeseň?Jeseň sa astronomicky začala jesennou rovnodennosťou, a ja som sa konečne dočkala! Práve sa začalo moje najobľúbenejšie ročné obdobie, a ja som sa zapojila do autentického collabu. Bola to moja prvá podobná skúsenosť. A keďže je jeseň mojou srdcovkou, vybrala som si tému "Prečo milujem jeseň?" . Už teraz sa teším na ďalšie podobné spolupráce. 

Jeseň. Čas padajúceho lístia, svetrov, horúcich čajov a dlhých večerov. Pre niekoho nočná mora, pre mňa najkrajšie mesiace v roku. Mnoho ľudí ktorých poznám, nie sú veľkí fanúšici jesene. Vlastne som asi jediná pobláznená osoba do tohto ročného obdobia v mojom okolí. A prečo ho vlastne milujem? 


 1. Príjemná teplota, a krásne babie leto, ktoré na nás v blízkej dobe čaká, je podľa mňa kúzelné .                    
 2.  Dlhé večery. Tých je v jeseni vskutku požehnane. Večer si zapnem lampáš alebo sviečku, urobím čaj a čítam dobrú knihu. Alebo sa venujem ručným prácam. Relax, relax, relax...                                       
 3.  Halloween. Kto by ho nemiloval? Osobne ho veľmi neprežívam, ale tá atmosféra ma vždy chytí a pozerám halloweenske filmy a rozprávky, tematicky si upravím nástenku... Znie to trochu morbídne, ale mám veľmi rada aj dušičky. Tisícky sviečok žiariacich do tmy, zima a vôňa vosku. Vždy to spojíme s návštevou rodiny, a tak vnímam atmosféru tohto sviatku veľmi intenzívne.                                     
 4.  Hmla. Patrím medzi je milovníkov. Čítala som, že má pozitívne účinky na pleť, ale ja ju skôr vnímam z tej pocitovej stránky. Milujem tie rána cestou do školy, kde nevidím vďaka hmle nikoho a nič. Pôsobí na mňa veľmi upokojujúco.                                                                                                                 
 5.  Dážď. Ďalší môj spojenec. Upršané rána, keď dážď bubnuje do okeníc a voda na čaj vrie, sú na nezaplatenie. Teda aspoň pre mňa.                                                                                                      
 6. Už niekoľko krát som ho spomenula - čaj. Všetky možné druhy (hoci najradšej mám čierny) večer k televízii alebo čítaniu sú pre mňa zárukou pekného večera. A nehovoriac o chorobe.                                
 7. Svetre. Vlená móda, ktorá z módy nikdy nevyjde. Pohodlie, komfort, teplo a štýl. Je jeseň, a teda najvyšší čas povytriasať mole a vytiahnuť ich z skríň.                                                                                  


Komentáre

 1. Svetre milujem aj ja, a jeseň má také svoje čaro. Len dážď neznášam :/

  www.rebelliouslily.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pre mňa má aj dážď atmošku :) ale svetre sú naozaj super

   Odstrániť
 2. Veľmi pekne si to napísala ♥ jesen mám tiež rada:)
  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja milujem jeseň. Vychádzky do prírody a krásne zafarbené lesy, zbieranie gastanov a listov, voňavé jabĺčka a hrušky, tekvicova polievka a koláčik, vystipane licka od chladného vzduchu a bylinkovy čaj pri návrate domov. Zapalena sviečka za tých ktorí tu už nie sú, prechaszka po cintoríne. ..
  Jeseň má svoje čaro ako každé iné ročné obdobie.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. U nás k tomu patria všelijaké tie oberačky a má to svoju atmosféru :) Posledné asi tak 3 roky je jeseň mojím obľúbeným obdobím :) Pre mˇa má práve jeseň to najvýraznejšie čaro :)

   Odstrániť
 4. Ja mám vo zvyku na Halloween vyrezávať tekvice :) Nevadí mi, že je to americký sviatok, ja som si ho obľúbila :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som to robievala ako malá s tatinom, potom sme na to akosi zanevreli, už z tých tekvíc skôr varím :)

   Odstrániť
 5. Barva listí a celková atmosféra mě dokáže skvěle naladit :) a nemohu si pomoci, ale jakmile přijde podzim a venku se dříve stmívá, cítím ve vzduchu Vánoce - takový ten klid a pohodu :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne ♥, ten kľud :) Mám rada tie pokojné dlhé večery, naozaj je to také skvelé na relax. A ten pocit, že mne je teplo a vonku je zima a počujem vietor. Krása :3

   Odstrániť
 6. Asi s každým bodom tebou opísaným sa zhodujem. Dážd a hmlu milujem, nádherne to dotvára atmosféru. Jeseň je tiež moje obľúbené obdobie, aj kvôli jednotlivým mesiacom: september je pre mňa vždy trochu zmenou, ale takou príjemnou, v oktobri už je jeseň v plnom prúde a vychutnávam si všetky jej "zákutia", ako aj dážd, hmlu a to nádherné lístie, no a v novembri sa mi jednoducho dejú neskutočne super veci a už to tak je niekoľko rokov. Takže milujem jeseň a aj články o nej, lebo ma vždy naldia na tú préjemnú atmosféru, dakujem ti za to!♥♥♥
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pekne si rozpísala tie mesiace :) Presne tak to mám aj ja, september - zmena, október - taká najviac echt jeseň. A November je moja najväčšia srdcovka, skôr hlavne preto, že je to už naozaj tá pochmúrna jeseň plná hmiel a zimy :) Mám to rada :)
   Tiež rada čítam podobné články, si milá ♥

   Odstrániť
 7. Podzim je krásný, ale nikdy mě nemine depresivní období

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Och, ja mám také nezávisle od počasia počas roka. Raz to proste príde a potom odíde. Ale hádam ti tie krásne farebné listy vyčarujú lepšiu náladu :)

   Odstrániť
 8. Ve spoustě věcí se shodneme (mlha, déšť - teda, radši ho mám, když jsem zavřená doma :DD), jinak jsem ale spíš letní a jarní člověk...třeba já za celý podzim ani zimu snad nezažila ten vysněný (a typický) večer s krbem/svíčkou a čajem/horkou čokoládou v krásném, vysoce módním a velkém svetru :/ :D.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No krb zrovna nemám anj ja, max dáky ten sveter.ale zapaľujem si lampáše že kúsok to vynahradí :D ale užívam si to aj tak <3

   Odstrániť
 9. Svetry jsou důvod, proč se těším na podzim :D :) jinak na mě většinou padne taková ta podzimní depka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hmm to nie je zrovna najlepšie, ale hádam ťa to túto jeseň obíde :)

   Odstrániť
 10. Já miluju všechny roční období až na léto, kdy jsou ty hrozný vedra a nedá se absolutně nic dělat. Spousta lidí v mým okolí podzim nesnáší, ale je hrozně krásnej. Takovej "magickej".

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Súhlasím, som na tom nejak podobne. Okrem leta vydržím všetko :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …