Preskočiť na hlavný obsah

Back to the 90's


Rick Astley, pretáčanie kaziet ceruzkou, Beverly Hills 90210 v telke, a omnoho, omnoho viac...

Keby som si mala vybrať dobu, v ktorú by som určite chcela zažiť, boli by to práve 90-te roky. Moji rodičia prežívali mladosť v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch, takže niečo z tej doby si samozrejme priniesli so sebou. Som ešte dieťa dvadsiateho storočia, avšak spomienky mám už len na roky nulté. U nás doma sa však čas trochu spomalil, a kazety som pretáčala ceruzkou, rozprávky pozerala na VHS-kách, počúvala Vanilla Ice... Pozerám seriály ako Krok za krokom, alebo Plný dom. Vždy sa mi páčilo ako sa hrdinky seriálov obliekali, alebo čo bolo v tej dobe moderné. Milovala som Danu Fosterovú, alebo Brendu z Beverly Hills, ktoré boli hrdinkami mojich mladších rokov. 
Milujem hudbu 90tych rokov, filmy, a samozrejme, aj módu. 

Táto malá "úchylka" mi aj tak ostala. V posledných rokoch sa do módy niektoré prvky z 90tych rokov vracajú, napríklad nohavice s vysokým pásom. V posledných dňoch sa horúce letné dni vrátili späť napriek tomu že už je september, a mne sa naskytla príležitosť vytiahnuť svoje obľúbené denimové šortky. 

Verte, nie je jednoduché zohnať práve takéto nohavice. Keď ich v nejakom obchode uvidím, sú neprimerane drahé, alebo jednoducho absolútne nevyzerajú podľa mojich predstáv. Prišla som však na oveľa jednoduchšiu praktiku, ako získať nohavice podľa mojich predstáv. 
Písal sa rok 2014, keď som navštívila second hand, kúpila som si za malý peniaz asi tie najstaršie rifle aké tam mali, a doma ich odstrihla na ideálnu dĺžku. Spodok sa trochu strapká, ale nezašijem to schválne (trochu rebélie).  Rifle sú strašne pevné, ale aj napriek tomu celkom pohodlné. Ale predovšetkým mi presne zapadajú do štýlu a nosím ich naozaj často. Momentálne môj lov na kúsky z 90tych rokov pokračuje dlhými džínami...  Vlastníte nejaký kúsok v štýle 90tych rokov? Ktorá dekáda je Vašou srdcovou záležitosťou? 

Komentáre

 1. Veľmi pekný outfit. Ak mám byť úprimná, nohavice sa mi samé o sebe veľmi nepáčia (nakoľko mne sa tieto farby na moju oblejšiu postavu nehodia) no tebe dokonale sedia a v kombinácií s topou sú naozaj dokonalé :)

  Čo je dobré to musím mať aj s novou GA

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za názor :) každému sa páči a hodí niečo iné, to je jasné :)
   Ďakujem :) :)

   Odstrániť
 2. Moc hezký outfit :) a máš krásnou postavu
  http://nicoleshyblog.blogspot.cz/?m=1

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak tohle je opravdu povedené, moc ti to sluší. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Nádherné fotky! Podobné šortky by jsem chtěla i já :)

  AXE Giveaway | Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem pekne :) zohnať také ťažko, ale urobiť sa dajú :)

   Odstrániť
 5. Ja vôbec neviem, ktoré obdobie dejín by som si vybrala, ak by som mohla :DD Džínsy sú krásne! :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hah :D ja by som mala dilemu, pretože fičím na viktoriánskej éte, 20tych a 60tych rokoch, takže tiež trochu dilema :D
   Ďakujem pekne :3

   Odstrániť
 6. Jeee, presne také gate som mala aj ja.
  Tak vtipné, to je moje detstvo. Ja som dieťa 80-90 tych. A čo mi chýba, sú presne rifle do pasu, aby som si konečne mohla zakryť svoje kríže a nemusela nohavice v kuse vyťahovať von. Už je to až nepravda, na čom všetkom sme my fičali a o čo všetko ste vy boli ukrátení. Ale keďže je doba, kde sa dá zohnať skoro všetko, tak veľa vecí, okrem tých normálnych gatí, sa dá zohnať. Akurát sme si kúpili gramofón, a môj syn počúva naše platne ako my za starých čias. S pukaním a preskakovaním replík.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úprimne ti závidím že si si to prežila, ja som sa narodila na konci, takže skôr len z detských mojich fotiek a potom z domu. Doma ešte máme kazeťák, staršiu hifi a LPčka , takže je mi to skutočne veľmi blízke :)

   Odstrániť
 7. Wonderful post! I love the 90s is the style of my childhood and I'm glad that he is back))
  Would you like to follow each other? Follow me on Blog and Google+ and I'll follow you back!
  www.recklessdiary.ru

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you so much, i am such a happy that you ate interested in it too :)
   Okey :)

   Odstrániť
 8. :3 Pěkný. Já miluju 90-tky! Ale úplně nejvíc. Někdy si říkám, jaký to muselo být.. Doba syrový hudby, naštvanosti, flanelek, svetrů.. Kdyby existoval nějakej stroj, šla bych do toho s tebou!
  Taky jsem jako malá přetáčela kazetky tužkou a vždycky jsem se u toho vztekala, když to případně nešlo :D.
  Hudba je úplně boží - narozdíl od dnešních dní, i když i výjimky jsou! Nirvana..♥ Netřeba komentáře...
  gingerjannie.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) ja som takú blázon do toho všetkého :D aj tie staršie svetre alebo košele - dnes už len rarita :)
   O hudbe ani nehovorím :),Nirvana je srdcovka, ale u mňa ak Rick Astley <3 :D

   Odstrániť
 9. Super článok :) Tiež mám takto páč kraťaskov po mamine, ktoré som si ešte vylepšila a veľmi rada ich nosím :))
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Moja mamina svoje vyhodila, tak som sa uchýlila k nákupu v second hande :D

   Odstrániť
 10. Super fotky! Retro oblečení je mé nejoblíbenější!

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …