Preskočiť na hlavný obsah

Tvoj vzhľad, tvoja voľbaZa inšpiráciou na dnešný článok som nemusela chodiť ďaleko. Len celkom nedávno som sa dostala do situácie, kde som bola terčom ostrej kritiky. Kedysi by ma to bolo vzalo, no dnes som len mávla rukou a snažila sa na to ďalej nemyslieť. 
Každý z nás ma určité genetické propozície na vzhľad, ktoré nijako neovplyvní. Za farbu očí, kože, alebo napríklad výšku človek nemôže. Aj keby sme chceli, tieto veci nejako veľmi neovplyvníme. 

My dievčatá zvykneme prírode občas pomôcť. Napríklad farbenie vlasov, obočia, používanie makeupu, solárium a podobne. Je však len na nás, ako to všetko užijeme. Nikto nemá právo zasahovať do rozhodnutia, ako upravíme svoj imidž aby sme sa cítili dobre vo vlastnej koži. Všetko má svoje hranice a nechať si poradiť od rodiny alebo priateľov je celkom normálne, avšak každý je pánom vlastného tela a môže si s ním robiť čo chce. Každá z nás nachádza cestu keď sa cíti komfortne a pekne vo svojom vlastnom tele. 
Kohokoľvek sa môže kritika dotknúť. Počúvať nepríjemné veci na vlastnú osobu nemôže byť príjemné. 
Osobne som si niekoľkokrát prešla podobnou tortúrou. Názory ľudí sa na mňa hrnuli a dosť som si ich brala k srdcu. Nebolo toho mnoho, no zakaždým osteň kritiky pichol pri srdci.  Postupne som to začala vnímať čoraz menej a obrnila som sa. Videla som, že ľudia, ktorí mali najviac slov, zďaleka nie sú dokonalí. Začala som byť so sebou viac spokojná a ďalej si nič negatívne nepripúšťať k srdcu. 

Popravde ma to už len zaráža. Zaráža ma, ako môže ktokoľvek slovne niekoho raniť, podrývať mu jeho sebavedomie, alebo si na ňom touto cestou len kompenzovať svoje komplexy. Mali by sme im však odpustiť, pretože nevedia čo činia.  Najkrajší ľudia sú sebavedomí a šťastní ľudia, a preto si nenechajte podkopať sebavedomie. Každý je krásny svojou prirodzenou cestou, a cestou, ktorú si zvolil. Nikto nie je perfektný, a práve to nás robí ľuďmi. 
Komentáre

 1. Souhlasím s tebou, také jsem se s tím nejednou setkala. Většinou kritizují ti, kteří bez make-upu vypadají jako "zombie ze záhrobí".

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja beriem že možno majú pravdu, ale presne ako vravíš, na seba sa takí ľudia nepozrú

   Odstrániť
 2. Skvelý článok! Ja osobne kritiku nemám rada a vždy sa cez ňu musím až príliš dlho prenášať. Najviac ma trápili poznámky k mojej výške, ale tak to deti väčšinou robia.
  CAROLINE

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) ja osobne mám rada objektívnu kritiku ked o ňu sama poprosím, inak tiež nie.
   Áno, deti vedia byť kruté, o to smutnejšie je,keď to robí dospelý

   Odstrániť
 3. Krásný článek. Taky to občas až moc řeším a beru si vše hodně osobně a chci to změnit

  Monča / KOSMETIKA PŘÍRODNĚ /

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som tiež zvykla, ale nejako ma to už prešlo, len mi príde smutné čo niektorí ľudia riešia.
   Ďakujem :)

   Odstrániť
 4. Krásny článok a hlavne úprimný. Musím povedať, že aj ja som bola veľakrát pod paľbou kritiky a brala som si to k srdcu, no zistila som, že si to nemôžem brať až tak. Vždy tu budú takí, ktorí nás nemajú radi a ktorým prekážame, no práve preto sú tu zas iní ľudia, ktorí nás majú radi a vždy povzbudia :)
  my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne.
   Presne, stále sa nájde niekto kto nás podporí. Je len škoda ako ľudia nedbajú na pocity iných a hľadajú cestu ako sa vyvršiť alebo ich zhodiť.
   Áno, najlepšie je nebrať si to k srdcu a byť spokojný sám so sebou :)

   Odstrániť
 5. Sama jsem bývala terčem urážek, ale někdy je to dobře, protože tě to naopak naučí si těchto věcí nevšímat a posílí tě to. Vždycky jsem přemýšlela nad tím, co mají ostatní například proti plastické operaci. Vždycky se najde někdo, kdo je vyloženě se svým vzhledem nespokojený a chce si dopomoci chirurgií a někdo mu na to řekne, že je to zbytečné, že si stejně najdeme partnera, který nás bude milovat takové, jaké jsme. Nemám ráda takové názory, protože jde čistě o vlastní přesvědčení a sebelásku.
  littlecapsule

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za názor, úplne s tebou súhlasím. Keď niekto so sebou nie je spokojný a plastiku chce, tak prečo nie, ak sa potom bude cítiť sebavedomo a viac sa páčiť sám sebe

   Odstrániť
 6. Moc děkuji za návštěvu a komentář na mém blogu :) Také děkuji za pozvání k tobě :) Článek jsem četla ještě v noci, a často jsem se jen usmívala a kývala hlavou, kolik pravdy se v něm nachází :) Když se bavíme o genetice, mám pouze 153 cm a už jsem si zvykla na to, že to každému připadá vtipné. A pokud ne vtipné, vždycky to použijí jako téma k rozhovoru :) Kolem levého oka mám pigmentovou skvrnu, 90% lidí si rýpne, že vypadám jak dalmatýn :) Ale jednou to tak je, jsem to já. Srdce už mi to opravdu neláme :) Ale je to tak, jak říkáš ty. Nejvíc slov mají lidé, kteří zdaleka nejsou dokonalí. Na školních chodbách to pozoruji a potkávám každý den, a je mi z toho smutno. Každý člověk má city, a ostatní lidé nejsou od toho, aby se snažili je ranit :)
  P.S.- Tento blog jsem určitě nenavštívila naposledy :)
  Pauline's Tiny World

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tento komentár a veľmi potešil. Prešla si si tým aj ty, takže si vieš predstaviť podobné situácie. Mne sa to stáva hlavne posledných pár rokov že ma niekto kvôli kritike ranil, ale dnes to už neriešim, len je smutné, ako sú ľudia ľahostajní voči citom ostatných. Možno ma to zaráža preto, lebo sa stále snažím nikoho neuraziť, a ak sa stane, tak ma to ešte dlho mrzí.

   :) ďakujem

   Odstrániť
 7. Súhlasím s tebou! Aj podľa mňa by človek mal brať kritiku s nadhľadom. Ak je oprávnená, tak si z nej niečo zobrať, ale nikdy sa kvôli tomu netrápiť, pretože ako hovoríš, nie každý je dokonalý a naše "chyby" nás robia tým. kým sme! :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kritiku mám rada len keď si ju vyžiadam, vtedy môže byť aj ostrá, pretože potrebujem názor. Inak dôvody na kritiku nevidím, ľudia by sa mali tolerovať takí, akí sú :)
   Každý sme iný a každý to znáš inak :) ďakujem za názor <3

   Odstrániť
 8. Úžasný článek! Souhlasím s tebou :)

  SmileThess

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Parádny článok, už sa len toho držať.
  Ja si myslím že každá žena je krásna, a kto to nevidí je hlupák. Najviac urážajú ľudia, ktorí sú najmenej spokojní sami so sebou. Kým som bola mladšia, tieto reči sa ma dosť citlivo dotýkali, neraz som preplakala doma pod perinou celú noc, no dnes už ich beriem iba ako denné pobavenie. Viem aká som, a nikto mi to nevezme. Nie som možno modelka ani kráska z kalendára, ale hlavné je, že som sama so sebou spokojná. A že som milovaná taká aká som.

  Nemusím byť krásna, hlavne že som milovaná

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :)
   Áno, najdôležitejšie je byť spokojný sám so sebou. Ale myslím že takmer každý bol kritizovaný a zažil to, lepšie sú na tom tí, ktorí to už nevnímajú :)

   Odstrániť
 10. Dřív jsem taky brala všechno co se mi řeklo hrozně vážně.. Hlavně narážky na brýle, výšku, postavu a chováni... byla sem z toho vždycky hrozně v háji a přemyšlela jak to udělat abych se tomu vyhla... teď už na to tak nějak kašlu a povznesu se nad tím, někdy...
  Je pravda, že od lidí co mě osobně neznají jenom někde viděli fotku to neřeším naprosto vůbec... ale občas když se doslechnu, přečtu nebo nějak dozvím, že tenhle řika že sem slepoun blabla a je to člověk třeba co se s ním vídám ve škole, tak mě to trošku "zasáhne".
  Já mam teda asi největší problém sama se sebou, jelikož já sama sebe nenávidím a nic dobrého na sobě nevidim :D ale občas to od některých lidí tak nějak zamrzí...
  Hlavně mě čím dál víc udivuje, že lidi naráží na věci, co se změnit nedají, jak píšeš jsou vrozené. Chvíli je nějaká ta narážka vtipná, ale potom? Vubec lidem nedochází, jak ty slova ubližují.... je to smutný... :/
  btw:máš moc pěkný design blogu

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No skoro každý si tým takto prešiel, ten slepoun- na základnej škole nič neznáme pre mňa :D
   Je len smutné že na sebe nič dobré nevidíš, ale keby to skúsiš vidieť tak nájdeš plno vecí :)
   To je najhoršie, akoby si neuvedomovali čo spôsobujú, alebo tie spravne svine to robia schválne.
   Ďakujem krásne :) <3

   Odstrániť
 11. Já si myslím, že lidi co člověku slovně ublíží ve většině případů moc dobře ví, co tím způsobí a že tím někomu ublíží. Ti lidi chtějí ublížit, protože někdo ublížil jim a oni to tak považují za správné a fér. Když se necítí dobře oni, proč by měli ostatní? Ale to co o nás někdo říká nevypovídá nic o nás, ale o tom člověku, co to říká. K lidem kteří jsou zlí a agresivní bychom měli posílat lásku, protože to jsou většinou lidé, kteří mají sami lásky málo, a proto tak jednají. Mockrát se mi to už ukázalo jako nejlepší řešení a ti lidé se pak skutečně změní :).

  http://fellienm.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Nádherný článek! Souhlasím s tebou.

  theheartissue.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …