Preskočiť na hlavný obsah

Posledné prípravy


Stredná škola. Učitelia sa menia na profesorov, spolužiaci na cudzincov a cudzinci na spolužiakov. A nedá sa na tom nič zmeniť.
Študujem na gymnáziu, a bola to pre mňa tá najlepšia voľba, akú som mohla urobiť. Som rada že mám skvelých spolužiakov, dobrých profesorov a škola ma naozaj baví. Chodím tam rada, aj keď tieto letné prázdniny prešli trochu prirýchlo, čo ma trochu desí. 
Čo ma však čaká tento rok? Rozhodla som sa, že si ho urobím skvelým. Preto som si určila niekoľko "predsavzatí" do nového školského roka. Materiálna príprava je pri konci (moje "back to school" nákupy sa začali už koncom júla), je čas začať s tou psychickou, pretože od tohto roka očakávam to najlepšie...

Nebudem sa stresovať. Stres je môj veľký handicap, a hneď ho na mne strašne vidno. Stresujem sa za každú malú písomku, alebo aj predmety, ktoré nemám celkom v láske. Stres je asi mojím najväčším nepriateľom a mnohokrát si vôbec neviem pomôcť. Klepem si nohou, alebo sa široko usmievam (choroba z povolania / súboru, niečo ako Pavlovov reflex ). Tento rok očakávam stresu podstatne viac, ale rozhodne sa pokúsim s tým niečo robiť.

Nebudem si všetko nechávať na poslednú chvíľu. Pre mňa je absolútne typické, že si všetko nechávam na posledný termín. Posledné  mesiace predchádzajúceho roka som sa snažila rozložiť si učenie rovnomerne, vrelo tento spôsob odporúčam. Budem tak napredovať aj v ďalšom školskom roku.

Budem sa snažiť. Som ten snaživý typ označovaný občas pojmom ako "bifľoš" a podobne, ale samozrejme, mám aj svoje lenivé obdobia. Občas v učení poľavím a potom mám čo dobiehať. Takéto chvíle bude najlepšie obmedziť. Obzvlášť sa budem venovať predmetom, ktoré ma zaujímajú.

Budem mať vo veciach systém. Ten mám v podstate stále, niekedy však je toho veľa a tak stratím nejaký ten šek, papier alebo kartu do školy. V niektorých ohľadoch som proste nepoučiteľná. Sú to potom veľmi nepríjemné prekvapenia. Rozhodne si budem odkladať veci vždy na jedno miesto a pokúsim sa myslieť na to, kam ich dávam.

Budem komunikatívnejšia. V niektorých ohľadoch som celkom komunikatívna, niekedy si zas držím ľudí príliš od tela. U mňa zohrávajú veľkú rolu sympatie. Komunikácia je ďalší kritický bod, na ktorom v budúcom školskom roku popracujem. Mohla by som spoznať nových ľudí, skamarátiť sa so starými, alebo len lepšie spoznať mojich spolužiakov a kamarátov, ak by som sa s nimi viac bavila.

Doprajem si spánok. Niekedy je učenia veľa a mám aj mimoškolské aktivity. Vtedy končím s učením a prípravou do školy niekedy v skorých ranných hodinách. Po čase som si na to akosi zvykla a dospávala to poobede, takto rozhodený režim však nie je nič dobré. Od septembra si to rozplánujem, aby som stíhala všetko. Aj spať.Tento rok tašku nezhumpľujem za prvých pár mesiacov. Komentáre

 1. Jee, ty jsi plná optimismu. :) Doufám, že se ti vše vydaří, jak si přeješ.
  Moc se mi líbí, jak píšeš. :)) Chtěla jsem blog sledovat, ale nemůžu u tebe najít odkaz na odběr. :/
  KattyLife

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne :) Mám totiž novú šablónu a ešte v nej trochu zmätok, ale pozriem sa tomu na zúbok :D :)

   Odstrániť
 2. Ten batoh je super! Pěkná předsevzetí, taky bych si měla něco takového dát.. například to, že tento rok už tu bakalářku odevzdám a nenechám to na poslední chvíli! Tomu úplně rozumím, vždycky to tak dělám.. Tak ať se tedy v novém roce daří! ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :)
   No tak v tom držím palce aj ja tebe, aby ti to s tou bakalárkou vyšlo :)

   Odstrániť
 3. Je hezký jak sis to shrnula :) vubec se nestresuj! stresy ze školy jsou k ničemu!!! A batužek pěkný, taky shanim nejaky nový :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :) no ja som úplne stresswoman za každú hlúposť :D. Musím to kus zredukovať.
   Ďakujem, hadam zoženieš :D :)

   Odstrániť
 4. Ten batoh je naprsto skvělý. Příští rok bych taky chtěla nový.
  Co se týče toho stresu, tak jsme na tom stejně! Úplně stejně! No, přeju Ti hodně štěstí :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne, chcela som si objednať z netu, ale tento mi proste padol do oka a musela som ho mať :)
   Tak ďakujem, hádam aj v tvojom prípade ten stres trochu prejde, to je asi tá najhoršia vec na škole pre mňa.

   Odstrániť
 5. Já jsem upřímně dost ráda, že mě to čeká až za měsíc a že mám ještě klid :) Ale fandím ti a držím palce, ať ti tvá předsevzetí vyjdou, hlavě ty s tím spánkem a života bez stresu schvaluju, ty jsou jenom dobře :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To máš celkom šťastie a brala by som ešte mesiac navyše, hoci by som sa už možno trochu nudila doma :)
   No tie dva faktory sú pre mňa asi najrizikovejšie, čo sa týka ich spĺňania. Mám obavy, že práve tieto dva sa mi nepodarí splniť na 100%.

   Odstrániť
 6. This is so inspiring! I love the post:)

  irenethayer.com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Skvelý článok! :) Ja mám takisto školský diár - motivačný a som tak prichystaná na školský rok :)
  my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) ja si bez diára školský rok ani predstaviť už neviem :D ale som si nakúpila peračník, perá a také hlúposti pre radosť :D.

   Odstrániť
 8. To jsou dobrá předsevzetí! :) Moc ti držím palce, ať to bude dobrý rok. Ty věci vypadají taky úžasně!

  OdpovedaťOdstrániť
 9. No tak to sme dve. Aj ja som strašný trémista.A hlavne vtedy keď ideme písať nejakú písomku. :D :( :D

  annslifea.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Přesně to samé si říkám před každým začátkem školy:D a pak?:DD

  www.double-claire.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. U mňa sú to skôr také obdobia a väčšinou na konci roka je to najlepšie a spĺňam toho najviac :D

   Odstrániť
 11. Moc hezký článek typu back to school! :) Určitě se nestresuj, to nemá cenu. Jinak předsevzetí mám úplně stejné. Tak uvidíme. Jinak od jakého nakladatelství nebo odkud máš ten diář? Jsem úplný maniak na diáře a na příští rok (mám tedy roční..) už nějaký budu brzo shánět :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Diár mám od still.cz ale kúpila som ho v bežnom papierníctve (moc ružový na mňa :D )

   Odstrániť
 12. Super si to všetko zhrnula, držím palce, nech ti všetko vyjde!:) Diár je veľmi pekný:)

  Letná giveaway na blogu!

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Preboha kym so sa dorolovala dole pod komentáre odisli 3 sekundy :D:DD no nič, ja len že ten diar je strašne dokonalý, vieš prečo? mám rovnaký !! :D <3 a užívaj strednú, mne už veľmi chýba...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hah no áno, pá komentárikov sem už pribudlo :D
   Áno, skvelý je, na mňa moc ružový ale taký je super že ma normálne motivoval do školy :D
   Ďakujem. Stredná je super <3 :D

   Odstrániť
 14. Moc krásný ten zápisník :)
  http://nicoleshyblog.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 15. S tím stresováním to máme stejně. Bojuji s tím už děsně dlouho a až teď můžu říct, že se to zlepšilo. U jedné zkoušky na konci druháku jsem už totiž chytla takový záchvat paniky a celá jsem se klepala, brečela, že jsem si řekla dost! Takto to přece nemůžu brát.. a od té doby beru všechno tak nějak jinak. Jak školu, tak lidé, mé okolí. Stres mě strašně moc ovlivňuje/ovlivňoval a byl mým snad "nejlepším kamarádem". Nemohla jsem se ho zbavit, ale zjistila jsem, že je lepší se na to prostě vys..t a neřešit to, jinak by mě z toho upřímně mrsklo nebo by mě odvezli do blázince :D.. Buď silná a překonej to! Ber vše víc v pohodě a usmívej se nad tím :). Budu Ti držet pěsti!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne za milý komentár. <3. Ja som príšerný stressman a uvidím ako to pôjde, pretože týmto tempom budem mať v 30tich prvý infarkt a žalúdočné vredy :D. Hádam sa nejako zbavím toho prílišného pocitu zodpovednosti . ďakujem, si milá <3

   Odstrániť
 16. batoh je naozaj prekrásny :) mám podobné predsavzatia, tak ich snáď zvládnem tiež splniť.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …