Preskočiť na hlavný obsah

Mojím makro objektívom
Prázdniny sa pomaly chýlia ku koncu, a ja som si urobila malý výlet ku jazeru. Trochu si ešte oddýchnuť pri vode a nabrať energiu. Čas sa nám študentom pomaly kráti,  a tak sa ho snažím tráviť najlepšie, ako sa len dá. Neviem si predstaviť lepší relax, ako ticho a kľud skorého večera kdesi pri vode.

Aj na takéto výlety ma všade sprevádza môj verný fotoaparát. Západ slnka nad jazerom bol taký neodolateľný, že som ho jednoducho musela vybrať a trochu tej krásy zaznamenať. Zamerala som sa však na detaily, ktoré nadobudli klesajúcim slnkom celkom iný rozmer. Do oranžova osvetlené kvetiny, hmyz (napriek tomu že sa ho bojím - čo neurobím pre umenie) , jemné pavučiny  alebo lístie jednoducho stáli za moju pozornosť.
Detaily prírody fotím najradšej a v podstate aj najčastejšie. Do prírody nechodím práve často, ale možno práve kvôli  môjmu fotoaparátu chodievam von o niečo viac. Láka ma predstava pekných fotiek a oddychu od rušného sveta.  Jar a leto mi ponúkajú najlepšie možnosti na fotenie, tak sa ich snažím naplno využívať.

Vo fotení vidím niečo viac, ako len stláčanie gombíka. Vidím v tom správne načasovanie fotografie, výber objektu a prostredia, taktiež aj vnímanie okolitej krásy a kochanie sa. Fotenie detailov má pre mňa osobité čaro, čaro niečoho neopakovateľného, jedinečného, a pritom takmer nepovšimnutého ľudským okom. 

Komentáre

 1. Odpovede
  1. Schválne som si kúpila fotoaparát so základným objektívom ktorý je prispôsobený ma makto snímanie :)

   Odstrániť
 2. Wau nádherné fotky.🙈 tiež milujem také večery pri vode! 😊

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dokonalé fotky ♥ jsi šikovná ! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Nejdříve bych Ti, Emi, chtěla poděkovat za moc pěkný a dlouhý komentář na mém blogu! :) Napsala jsem Ti na něj i delší odpověď, takže pokud chceš, tak určitě nezapomeň mrknout. Moc se těším na Tvůj zmiňovaný článek! ♥

  Jinak moc pěkné fotky! :) I já mám ráda takové to detaily, i když na makro moc nefotím. Spíš jsem se to tedy ještě pořádně nenaučila. S foťákem ještě nejsem taková kamarádka a budu muset vše vypilovat ještě.

  http://es-veronica.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veľmi ma tvoj článok potešil, absolútne nie je začo, bol veľmi inšpiratívny :) odpoveď som si prečítala :) <3

   Ďakujem krásne :) ja som si fotenie makrom zamilovala :)

   Odstrániť
 5. Makro focení je skvělý oddech, jak říkáš, člověk se zaměřuje na detaily, které mu běžně splývají s okolím. Jelikož mi širokoúhlé záběry krajiny moc nejdou, taky raději nosím z procházek listí a tak :D Fotky jsou prima, nejvíc se mi líbí to lehké protisvětlo na té se žlutými květy (nikdy jsem si nezapamatovala, jak se to jmenuje, ale vím, že hrozně smrdí :D)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, preto som si ho zamilovala :) Hmm, nosenie lístia, tiež milé :)

   Odstrániť
 6. Jezera jsou skvělá. Fotíš strašně úžasně! :3 :)
  -crazyjull.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 7. To jsou nádherné fotky!!! Také úplně zbožnuji focení makra, a samotné focení, kdy prostě vypnu a soustředím se jen na ty záběry.. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …