Preskočiť na hlavný obsah

Letné fotenieVýhodou leta je, že vonku je teplo, príroda je zelená, a mne sa tak objavujú objekty na fotenie. Foteniu sa venujem len od Vianoc, kedy som si darovala foťák (pravdepodobne moja najlepšia investícia).  Neskutočne ma to chytilo. Keď som vonku, stáva sa, že na okolie sa pozerám ako na možné objekty fotenia. Možno sa vďaka foteniu stávam pozornejšia a všímavejšia voči môjmu okoliu. 
Najradšej fotím prírodu. V nej nachádzam množstvo inšpirácie, je premenlivá, a preto nie sú objekty môjho fotenia nikdy rovnaké. Takou mojou malou "úchylkou" je ešte asi fotenie oblohy. Fotiek mrakov alebo mesiaca vo všemožných fázach mám naozaj neúrekom. 
 Vo fotení som našla svoj veľký koníček, a či už na prechádzky so psom alebo výlet, stále ma verne sprevádza môj foťák. Niekedy len tak vybehnem pred vchod keď si všimnem niečo pekné a musím to odfotiť.  Mám ho stále po ruke, medzi fotoaparátmi to nie je možno práve špička, ale našetrila som si naň sama a to ma hreje pri srdci. 
Toto leto som sa vo fotení trošku "rozšupla" (najmä na Balatone) a vzniklo mi niekoľko celkom podarených fotografií. Rozhodla som sa s mojou malou letnou kolekciou s vami podeliť. Tu je moja malá ochutnávka z tohto leta.Komentáre

 1. Fakt krásne fotky, najmä tá druhá ♥ Fotenie je super vec, presne tak, ako si to opísala. Prírodu mám rada, ale neviem ju fotiť. Alebo ju skôr nefotím až tak často. Veľmi rada ale fotím mesto a ľudí. A normálne už aj keď idem len tak do mesta, tak si so sebou beriem foťák, lebo vždy sa môže stať, že uvidím niečo pekné. :)
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) mesto som skúšala fotiť tiež, fotky boli pekné, ale príroda je mi trošku bližšia :)

   Odstrániť
 2. Veľmi pekné fotky, zachytené v krásnych okamihoch. :)

  www.rebelliouslily.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. krásný fotky, zvlášť tu poslední zbožňuju!
  quietus.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Odpovede
  1. Ďakujem <3. Taký malý "výcuc" z každého trošku :D :)

   Odstrániť
 5. Fotky jsou překrásná! Na to, že se focení věnuješ jen od Vánoc, je to neskutečný :)

  GIVEAWAYAnother Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem pekne :) uvidíme či to bude časom lepšie ;)

   Odstrániť
 6. Tiež milujem fotiť prírodu. :)

  www.tobecreativehasnolimits.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslím že je nás viac, v prírode sa nachádzajú najvďačnejšie objekty :)

   Odstrániť
 7. nádherné fotky, krajinky také ráda fotím, jen s tím mým foťáčkem je to trošku horší... :)


  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Letné radosti

Júlový slnečný deň, poľné kvety, teplý vietor, knihy, spriaznené duše, a košík plný dobrôt. 
Leto mám rada, kým dni nie sú horúce a sparné. Radšej ho trávim v prírode než na kúpaliskách. Tohtoročné leto trávim v práci, s priateľmi, alebo pri knihách.  Nie príliš horúce počasie mi umožňuje tráviť ho aktivitami v prírode, ktoré mám tak rada.  A dnešok mi spríjemnil aj harmonický podvečer strávený piknikom na lúke. 
Celý svet sa na chvíľu spomalil, a my sme sa preniesli do čias bez sociálnych sietí, čias, keď sa čítali knihy, vzájomne sa viac rozprávalo a život plynul pomalšie. Nie je nič príjemnejšie ako spomaliť a vychutnávať si zapadajúce slnko, hlboký rozhovor a dobré jedlo. Momenty ako tieto mi umožňujú zamyslieť sa,  popustiť uzdu svojej fantázie, a premeniť sa na hrdinku svojho vlastného romantického príbehu.  Vychutnávať si zážitok s dobrou priateľkou vo dvojici je skutočné šťastie. Rozprávať sa o literatúre, ľahkých témach, ale aj komplikovaných medziľudských vzťahoch až kým sln…