Preskočiť na hlavný obsah

Emka a pečenie + Evin rýchly koláč

Pečenie je jedno z mojich najväčších hobby. Zároveň je to pre mňa veľký relax.  Rada si pustím nejaký dixieland alebo twist na doladenie atmosféry, a môže sa ísť na to.  Nie vždy sa všetko vydarí podľa mojich predstáv, avšak keď pominie sklamanie z nepodareného  koláča, púšťam sa do pečenia znova. Paradoxom je, že do varenia sa chytám len príležitostne, avšak do pečenia som skutočne zanietená.
Experimentujem, vyberám si tie najkomplikovanejšie recepty, takže sa zabavím aj na niekoľko hodín. Často dávam rodine alebo priateľom plody mojej práce ochutnávať, stále ma poteší keď koláče niekomu chutia, alebo urobia niekomu radosť. 
Do pečenia som sa vrhla minulé leto a teda už rok Začala som s jednoduchými muffinami, rozličnými hrnčekovými receptami z liateho cesta. Skúšala som už a medovníky alebo rôzne torty. Využívam rôzne príležitosti, aby som mohla niečo napiecť. 

...a nedávno som piekla opäť. Keďže je leto, v rozohriatej kuchyni alebo pri rúre sa snažím tráviť čo najmenej času. Preto som si zvolila veľmi jednoduchý "hrnčekový" recept na ovocný koláč. Príprava nezaberie viac ako 15 minút. Na vrch som naukladala čerstvé, letné ovocie zo záhrady-  slivky a čučoriedky.

Evin rýchly koláč
1 hrnček polohrubej múky

1 hrnček kryštálového cukru
1 hrnček mlieka
1/2 hrnčeka oleja
2 vajcia
1 vanilínový cukor
1 prášok do pečiva
Všetky ingrediencie zmiešame, vlejeme do vymastenej formy. Na vrch naukladáme ovocie podľa chuti. Pečieme 35 minút pri teplote 180 stupňov. 

Poznámka:  Netuším  kto je Eva, recept s týmto názvom som našla v babkinom starom zápisníku na recepty. 


Komentáre

 1. Jéé, mňam, máš to moc krásně nafocené ♥ Koláč bych si nejradši dala teď k snídani! Já miluju vaření i pečení na stejno, obojí mě moc baví, jen jsem přišla na to, že při tom musím být pozitivně naladěná. Jakmile nejsem, tak se vždy něco zkazí :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne. No popravde ja takéto občas aj raňajkujem :D
   No nálada musí byť, bez chuti je pečenie / varenie o ničom :)

   Odstrániť
 2. Takovéhle články číst, když mám hlad je teda peklo :D Koláč vypadá fakt úžasně :)

  Simply Janet

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Odpovede
  1. estetická stránka podľa mňa trošku pokulháva, ale ďakujem :)

   Odstrániť
 4. mňam mňam :) práve som po obede, a takýto dezertík by som si dala :) podľa mňa to máš tiež pekne nafotené :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 5. krásne vyzerá! :) a veľmi pekne si to aj nafotila ... my sme s mamou akurát minule piekli takú skvelú makovo-višňovú tortu :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne, snažila som sa :)
   Višne milujem, znie to naozsj skvelo :)

   Odstrániť
 6. Vypadá to naprosto skvěle! Určitě to někdy vyzkouším :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Přidávám se k ostatním, koláč vypadá vážně skvěle! Snad ho někdy vyzkouším :)

  GIVEAWAYAnother Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Mňam ten koláčik vyzerá fakt super :) Osobne by som si do neho okamžite zahryzla. Mňam, mňam a ešte raz mňam

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Krásné fotky, koláč vypadá moc chutně :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Super, vypadá moc hezky. Určitě někdy vyzkouším :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …