Preskočiť na hlavný obsah

In love with BalatonAhojte!
Vrátila som sa po niekoľkodňovom pobyte v Maďarsku, pri najväčšom jazere v strednej Európe - Balatone.
Čo sa dovolenky týka, nebudem písať o tom aká bola skvelá, pretože nebola. Bola to paródia na dovolenku. Niečo v štýle treťotriednych amerických komédií pri ktorých neveríte, že môže byť niečo horšie, ale stane sa. Nehovorím že som si ju neužila, to nie. S kamarátmi sme strávili pekný týždeň plný smiechu a pozitívnej energie. Musím však podotknúť, že to bol smiech cez slzy po tom, ako sme uvideli naše ubytovanie, sociálne zariadenia, pokazený autobus, alebo armageddona za oknom. My súboristi sa však nestratíme, a čím bojovejšie boli podmienky, tým viac smiechu sa ozývalo z našich izieb.

To, o čom som v tomto článku chcela písať nie je kritika. Všetky negatívne veci mi z hlavy v momente zmizli len čo som zbadala Balaton. Môžete ísť až za bóje a voda nebude vyššia ako po krk, môžete hľadať druhý koniec jazera a nedovidíte naň. Vlny bijúce o kamene, voda s príjemnou teplotou, nádherná okolitá krajina...Na prechádzke okolo jazera pri západe slnka som našla lavičku. Len som si na ňu sadla a dívala sa na tú nádheru pred sebou. Ľudia potichu sedeli, stáli, alebo fotili, ale nikto nepovedal ani slovo. Bol to dychberúci zážitok. Hviezdy nad Balatonom, kde im nebránia pouličné lampy, alebo prístav v noci. Jedným slovom krása. Nevadilo by mi žiť na rozpadávajúcich sa poschodových posteliach, hoci aj tento jediný pohľad by za to stál.


Komentáre

 1. Je mi líto, že Vaše ubytování nebylo zrovna v chvályhodném stavu. Ale ty fotky z Balatonu jsou úžasný! To to určitě vynahradilo. :-)

  Můj svět mýma očima

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No nebolo to najlepšie, ale v bojových podmienkach sú najlepšie zážitky :). Ďakujem, naživo je to ešte krajšie :)

   Odstrániť
 2. Krásně to tam vypadá, taky bych se tam ráda někdy podívala :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno nádherné miesto, ani more mi netreba, Balaton to vynahradí :) určite sa to oplatí vidieť :)

   Odstrániť
 3. Škoda toho ubytování, to by mě teda asi taky zamrzelo... Ale ta příroda to krásně vykompenzovala, protože to je fakt pecka :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dve poschodové postele ktoré držal pohromade leukoplast a polmetrová ulička, deravé postelné prádlo... Bola som strašne sklamaná ale napokon to stálo za to a bol to asi najlepší výlet. Áno, príroda to zachránila :D

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto sú INFP ľudia?

V lete som sa hĺbkovo ponárala do vôd psychológie, no najviac zo všetkého ma zaujala Myers-Briggsová a jej osobnostný test. Žiaden iný psychologický test ma nevystihol tak dobre, ako tento. Myers-Briggs rozdelila ľudskú spoločnosť do 16tich kategórií. INFP je jednou z nich. Ako viete, že ste práve INFP? 
INFP sú mediátori. Sú to introverti, umelci, nekonfliktní flegmatici s otvorenými mysľami a pestrou paletou netypických vlastností. Ľudia ich považujú zvyčajne za uletených, alebo čudákov. Medzi typických predstaviteľov ľudí INFP patrí William Shakespeare, J.K. Rowling, George Orwell, Antoine de Saint-Exupéry, Franz Kafka, E.A. Poe, Vincent van Ghogh, Kurt Cobain, John Lennon a mnohí ďalší. Z postáv svetovej literatúry sú to práve Anna zo Zeleného domu, Holden Caulfield, Luna Lovegoodová či Jane Benettová. 
Čo konktérne však robí INFP ľudí tým, čím sú? 
Snívajú Hlavu majú neustále v oblakoch, vytvárajú si vlastné verzie udalostí, majú svoju realitu. Neplánujú, ale snívajú. 
Tí tichí, kt…

Ako som sa rozhodla plniť si sny

Niekoľko slov o tom, čo sa v mojom živote zmenilo, a prečo už nechcem byť lekárkou. 
Prešlo takmer pol roka, odkedy som naposledy prispievala na blog akýmkoľvek článkom. Udalosti posledných mesiacov minulého roka boli pre mňa kľúčové. Nerada som myslela na budúcnosť, nakoľko som nebola stotožnená s nijakou jej alternatívou. Bolo to ubíjajúce obdobie plné filozofovania a zamýšľania sa nad sebou samou. Kládla som si otázky: Čo chcem? Čo od budúcnosti očakávam?  Predovšetkým ide o výber predmetov na maturitu, vysokej školy, a povolania, ktorý sa neúprosne blíži. Už niekoľko rokov som rozmýšľala nad tým, že pôjdem na medicínu. Chcela som zachraňovať životy, pomáhať ľudom... Všetky moje očakávania sa zrútili ako domček z karát, keď som bola v novembri častým návštevníkom chirurgického oddelenia. Vidieť bolesť v tvárach vážne chorých pacientov a stretávať sa so smrťou deň čo deň  nie je to, čo v živote chcem. Začala som rozmýšľať nad mnohými alternatívami. Moja kamarátka mi povedala, že nep…

Čo sa módy týka...

Ako sa oblieka absolútny ignorant najnovších trendov, neznalec svetových módnych časopisov, človek, ktorý nepozná mená všetkých členov rodiny Kardashianovcov a nezaujíma sa o svet celebrít   a trendy s nimi spojené? 
Veľmi jednoducho. Obliekam si jednoducho to, čo sa mi páči. Nakoľko bývam v naozaj malom meste, príliš veľa možností pre nákup oblečenia nemám. Občas si však aj v týchto obchodoch viem čosi pekné nakúpiť. Trochu mi však vadí uniformita malého mesta, kde moju radosť z nákupu schladia aspoň dve ďalšie ženy, ktoré si kúpili ten istý sveter. Preto zakotvím rada v malých, roztrúsených butikoch na kraji námestia, v second handoch, kde občas natrafím na nenosené, atraktívne kúsky (a sama sa pritom snažím presviedčať, že v tom oblečení nikto neumrel), či dokonca v krajčírstve.  Máločo sa mi páči, ešte menej oblečenia mi aj sedí. Občas mi nevadí zájsť aj do čohosi extravagantnejšieho. Milujem retro štýl, hoci si myslím, že tieto "retro" kúsky sa stávajú čoraz častejšími …